Eesti toetab võlgniku pangakontode arestimist lihtsustavat eelnõu

Valitsus kiitis täna heaks Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni algatatud pangakontode arestimist puudutava määruse eelnõu osas.

Justiitsminister Kristen Michal selgitas, et määruse eesmärgiks on võimaldada võlausaldajatel taotleda kohtult pangakonto ajutist arestimist samadel tingimustel sõltumata sellest, millises Euroopa Liidu riigis pädev kohus asub.

„Kogu meie elu ja ettevõtlus muutub üha enam piiriüleseks, mis tähendab, et ka võimalikud probleemid saavad rahvusvahelise mõõtme. Kui mõne isiku või ettevõte võlgnik asub teises riigis, siis täna võib kohtumenetluse raames teises liikmesriigis võlgniku pangakonto arestimine olla väga keerukas,“ tõdes Michal.

„Määruse rakendumisel aga paranevad võlausaldaja võimalused piiriülestes olukordades võlgniku kontode kohta teavet saada, määrus tehakse samadel tingimustel, olenemata sellest, millises liikmesriigis asub võlgnik või võlgu olev ettevõte ja kus on pädev kohus või pank, kus asub arestitav pangakonto. Samuti luuakse reeglid arestimismääruse täitmiseks ning vähenevad võlausaldaja kulud konto arestimise määruse tegemisel ja täitmisel,“ selgitas minister.

Ehkki arestimismääruse alusel võlgniku pangakonto blokeeritakse ja määrus ise ei võimalda võlgnikule raha välja maksta, on sellised meetmed võlausaldajatele hädavajalikud, et tagada kohtu lõppastmes saadud soodsa lahendi reaalne täitmine.

Justiitsministri sõnul suhtub Eesti sellesse algatusse positiivselt ja on varemgi sel teemal rohelise raamatu küsimustele vastates oma meelsust väljendanud.

„Leiame siiski, et määruse eelnõus vajaks täpsustamist loodava menetluse kohaldamine finantsinstrumentidele, samuti see, kuidas toimub pangapoolne kliendi tuvastamine ning menetlusdokumentide esitaja tuvastamine kohtu poolt,“ lisas Michal.

Eesti toetab Euroopa arestimismääruse kohaldamist pangakontodel asuva raha osas, määruse andmist ilma võlgniku eelneva ärakuulamiseta, tasakaalustatud lähenemist kohtumenetluse osapoolte õiguste suhtes ja võlgnikule piisava õiguskaitse tagamist ning täidetavaks tunnistamise menetlusest loobumist piiriülese pangakonto arestimise määruse puhul.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad