Ministeerium: kasutamata põhipuhkuse arvutamiseks pole eraldi regulatsiooni vaja

Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemiseks ei ole määruses vaja sätestada eriregulatsiooni, kommenteeris sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna peaspetsialist Maria Pihl täna vastu võetud keskmise töötasu arvestamise määrust.

"Eelnõuga on loobutud kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemise regulatsioonist, kuna töötaja kasutamata puhkus tuleb tööandjal igal kalendriaastal välja arvutada. Puhkuse väljaarvutamine on vajalik, et tööandja teaks töötajale puhkust anda. Töötaja peab saama iga aastal puhata 28 kalendripäeva," selgitas Pihl raamatupidaja.ee-le.

Kasutamata puhkuse hüvitamist reguleerib töölepingu seaduse § 71, mille kohaselt tuleb tööandjal töölepingu lõppemisel töötajale hüvitada kasutamata jäänud aegumata põhipuhkus rahas. "See põhimõte jäi täna muudetud määrusega samaks ning loobuti vaid ebavajalikust regulatsioonist," ütles Pihl.

Ta viitas, et kehtiva Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. a määruse nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord” § 4 lõige 5 sätestab kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemise arvestuse.

"Raamatupidajate ja tööandjate esindajatelt saadud tagasiside põhjal arvutavad tööandjad juba praegu kasutamata põhipuhkust välja päeva täpsusega. Kehtiva regulatsiooni kohaselt on arvutamise aluseks aga 15-päevane periood. Põhipuhkuse reservi päeva täpsusega kindlakstegemine on oluliselt õiglasem ja täpsem. Kuna puhkust arvestavad tööandjad päeva täpsusega, puudus mõistlik põhjendus kehtiva määruse regulatsiooni säilitamiseks," selgitas Pihl.

Valitsus kinnitas täna muudatused keskmise töötasu maksmise tingimustes ja korras.

Muudatused jõustuvad 1. jaanuarist 2012.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad