Ministeerium: kasutamata põhipuhkuse arvutamiseks pole eraldi regulatsiooni vaja

Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemiseks ei ole määruses vaja sätestada eriregulatsiooni, kommenteeris sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna peaspetsialist Maria Pihl täna vastu võetud keskmise töötasu arvestamise määrust.

"Eelnõuga on loobutud kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemise regulatsioonist, kuna töötaja kasutamata puhkus tuleb tööandjal igal kalendriaastal välja arvutada. Puhkuse väljaarvutamine on vajalik, et tööandja teaks töötajale puhkust anda. Töötaja peab saama iga aastal puhata 28 kalendripäeva," selgitas Pihl raamatupidaja.ee-le.

Kasutamata puhkuse hüvitamist reguleerib töölepingu seaduse § 71, mille kohaselt tuleb tööandjal töölepingu lõppemisel töötajale hüvitada kasutamata jäänud aegumata põhipuhkus rahas. "See põhimõte jäi täna muudetud määrusega samaks ning loobuti vaid ebavajalikust regulatsioonist," ütles Pihl.

Ta viitas, et kehtiva Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. a määruse nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord” § 4 lõige 5 sätestab kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemise arvestuse.

"Raamatupidajate ja tööandjate esindajatelt saadud tagasiside põhjal arvutavad tööandjad juba praegu kasutamata põhipuhkust välja päeva täpsusega. Kehtiva regulatsiooni kohaselt on arvutamise aluseks aga 15-päevane periood. Põhipuhkuse reservi päeva täpsusega kindlakstegemine on oluliselt õiglasem ja täpsem. Kuna puhkust arvestavad tööandjad päeva täpsusega, puudus mõistlik põhjendus kehtiva määruse regulatsiooni säilitamiseks," selgitas Pihl.

Valitsus kinnitas täna muudatused keskmise töötasu maksmise tingimustes ja korras.

Muudatused jõustuvad 1. jaanuarist 2012.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad