Maksukorralduse seaduse muudatused said valitsuse heakskiidu

Maksukorralduse seaduse muudatus annab maksuhaldurile õiguse maksude sissenõudmisel küsida vajalikku teavet ning taotleda abi ELi riikidelt ja riikidelt, kellega Eestil leping kehtib.

Maksuhalduril on õigus välisriigis paiknevate asutusega vahetada teavet ning osutada või taotleda sissenõudmisabi, kui tegemist on riigis või kohalikes omavalitsustes kogutavate maksudega ning nendega seotud kõrvalkohustuste, rahaliste karistuste ja makstavate toetustega. Samuti täpsustatakse eelnõus, et kui tegemist on välisriigi nõudega, siis selle sissenõudmisel on maksuhalduril õigus sooritada ennetavaid täitetoiminguid, selgitas rahandusministeerium.

Lisaks antakse maksukohustuslasele ning maksuhaldurile edasikaebamise õigus kohtu määruse peale, mille rahuldamisel saab maksuhaldur loa ennetavate täitetoimingute sooritamiseks või millega jäetakse maksuhalduri vastavasisuline taotlus rahuldamata. Nii maksukorralduse seadus kui ka krediidiasutuste seadus näeb ette, et maksuhaldur peab kolmandalt isikult teabe küsimisel märkima oma korralduses maksukohustuslase tuvastamist võimaldavad andmed.

1. jaanuaril 2012. aastal jõustuv müügi- ja paadimaksu kaotamine ei mõjuta enne 1. jaanuarit 2012. aastal tekkinud maksukohustusi ning maksuhalduril on võimalik need sisse nõuda.

Muudatus plaanitakse jõustada 1. jaanuar 2012. aastal ja selle peamiseks eesmärgiks on võtta üle Euroopa Liidu Nõukogu direktiivid.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad