Maksukorralduse seaduse muudatused said valitsuse heakskiidu

Maksukorralduse seaduse muudatus annab maksuhaldurile õiguse maksude sissenõudmisel küsida vajalikku teavet ning taotleda abi ELi riikidelt ja riikidelt, kellega Eestil leping kehtib.

Maksuhalduril on õigus välisriigis paiknevate asutusega vahetada teavet ning osutada või taotleda sissenõudmisabi, kui tegemist on riigis või kohalikes omavalitsustes kogutavate maksudega ning nendega seotud kõrvalkohustuste, rahaliste karistuste ja makstavate toetustega. Samuti täpsustatakse eelnõus, et kui tegemist on välisriigi nõudega, siis selle sissenõudmisel on maksuhalduril õigus sooritada ennetavaid täitetoiminguid, selgitas rahandusministeerium.

Lisaks antakse maksukohustuslasele ning maksuhaldurile edasikaebamise õigus kohtu määruse peale, mille rahuldamisel saab maksuhaldur loa ennetavate täitetoimingute sooritamiseks või millega jäetakse maksuhalduri vastavasisuline taotlus rahuldamata. Nii maksukorralduse seadus kui ka krediidiasutuste seadus näeb ette, et maksuhaldur peab kolmandalt isikult teabe küsimisel märkima oma korralduses maksukohustuslase tuvastamist võimaldavad andmed.

1. jaanuaril 2012. aastal jõustuv müügi- ja paadimaksu kaotamine ei mõjuta enne 1. jaanuarit 2012. aastal tekkinud maksukohustusi ning maksuhalduril on võimalik need sisse nõuda.

Muudatus plaanitakse jõustada 1. jaanuar 2012. aastal ja selle peamiseks eesmärgiks on võtta üle Euroopa Liidu Nõukogu direktiivid.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad