Kuidas tasustatakse töölähetust puhkepäeval

Kuidas tasustatakse töötamist puhkepäevadel, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Kui töötaja täidab puhkepäeval välislähetuses tööülesandeid, kas on vaja täiendavalt maksta töötajale mingeid tasusid (ületund) ? Kuidas on üldse reguleeritud sellised olukorrad ?

Vastus: Kõik töötunnid, mis ületavad töölepingus kokkulepitud iganädalast tööaega, loetakse ületundideks olenemata sellest, kas neid tehakse oma töökohal või välislähetuses viibides. Eeldus on, et ületundide eest antakse võrdeses ulatuses vaba aega. Sellisel juhul tasustatakse ületunnid nagu tavalised töötunnid. Kui on aga töötajaga kokkulepitud, et ületunnitööd tasustatakse rahas, siis tuleb maksta töötajale ületunnitöötasu ehk 1,5-kordset töötasu.

Milline aeg lähetuses viibitud ajast loetakse lisaks reaalselt töötatud tundidele tööajaks, st kas näiteks teeloleku aeg, hotellis viibimise aeg, lennujaama mineku aeg, vms on ka tööaeg, oleneb poolte kokkuleppest. Üldjuhul kuulub töötasu ja ületunnitasu maksmisele siiski töö tegemise eest.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PRYSMIAN GROUP BALTICS AS otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Prysmian Group Baltics AS

01. august 2018

Uudised

Tööriistad