Kütusemüüjad tasusid 3 kuuga käibemaksu üle 25 miljoni euro rohkem

Vedelkütuse seaduse muudatus kahandas kütusemüüjate arvu ja paisutas laekunud käibemaksu. 

”Seaduse muudatusega on kütuseturul tegelevate isikute arv märgatavalt kahanenud. Kui märtsi lõpus oli kütuse müügi registreering ca 370 isikul, siis  septembri lõpus on kütuse müügi registreering vaid 175 isikul," kommenteeris maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik.

Lemendik lisas, et sealjuures on uusi, varasemat registreeringut mitteomavaid isikuid registrisse kantud ainult 3. Võrdluseks - enne 1.aprilli registreeriti iga kuu ca 20 uut kütuse müüjat. 

"Seaduse muudatuse ja selle rakendamise positiivset mõju ilmestab kõige paremini asjaolu, et juunist augustini on kütusemüüjad käibemaksu tasunud 2010. a sama perioodiga võrreldes üle 25 miljoni euro rohkem," rääkis Lemendik.

1. aprillist jõustus seadsumuudatus mille järgi MTA registreerib kütusekäitlejad majandustegevuse registris. Register hõlmab endas kütuse käitlejate (import, eksport, hoiuteenuse osutamine ja müük) registrisse kandmist, kustutamist ja peatamist.

Nii peab 1. aprillist alates isik, kes soovib tegutseda kütuse müüjana, esmalt esitama maksuhalduri poolt aktsepteeritud tagatise ja seejärel väljastatakse talle kütuse müügi registreering. Tagatise esitamise alused ja suuruse esitab maksuhaldur oma otsuses.

Tagatise otsuste väljastamisega alustas maksuhaldur aprilli lõpus. Sellest ajast kuni septembri lõpuni on otsuseid välja antud kokku  215-le isikule.

 

 

 

 

 

 

 

Hea teada

Vedelkütuse seadus sätestab tagatissumma vähendamiseks alla seaduses kehtestatud piirmäärade (100 000 eurot ja 1 miljon eurot) kindlad reeglid (vt SIIT), mille järgi isiku riske hinnatakse. Seega  antud piirmääradest madalama tagatissumma määramine sõltub just konkreetse isikuga seotud riskidest.
 
Saamaks kinnitust, et isikutele määratud vedelkütuse seaduses sätestatud piirmääradest madalam tagatis on õigustatud ja kütuseturul tegutsevad vaid ausad ettevõtjad, kontakteerub maksuhaldur enamuse MTR-is kütuse müügi registreeringu saanud isikutega täiendava info saamiseks. Kuna tegemist ei ole kontrollimenetlusega vaid turul tegutsevate ettevõtjatega üheskoos võimalike ebaausate konkurentide välja selgitamisega, siis on maksuhaldur püüdnud leida ettevõtjate jaoks parimat lahendust andmete edastamise viisides, vähendamaks maksumaksja koormust.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad