Maamaksu teine osa tuleb tasuda 3. oktoobril

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et esmaspäeval, 3.oktoobril on 2011. aasta maamaksu teise osa tasumise tähtaeg. Esimene maamaksu tasumise tähtaeg oli tänavu 31. märtsil.

Kui aastane maamaksu summa ületas 64 eurot, siis jagati maksu tasumine kaheks osamakseks. See tähendab, et üle 64-eurose summa puhul pidi maksumaksja 31. märtsiks tasuma vähemalt pool summast, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on vaja ära maksta hiljemalt 3. oktoobriks.

31. märtsil oli maamaksu tasumise tähtaja nõue 414 053 isikul kogusummas 30,7 miljonit eurot. 3. oktoobril tuleb teine osamakse tasuda kokku ainult 92 827 isikul summas 20,6 miljonit eurot. Võrreldes eelmise, 2010. aastaga on maamaksu nõuete summa üle 3 miljoni euro suurem.

Maksu- ja Tolliamet saatis sel nädalal meeldetuletusega e-kirja neile enam kui 27 700 isikule, kellel puudus ettemaksukontol vaba raha.

Need, kellel on küsimusi maamaksu kohta saavad e-maksuameti/e-tolli avalehel kiirviidete all olevas rubriigis „Maamaks" tutvuda maamaksu puudutavate sisuliste andmetega: erinevate kruntide andmetega, nagu maa liik, pind, maksustamishind, maksumäär, maksukohustus jmt. Andmed on kättesaadavad nii eraisikutele kui ka ettevõtte või asutuse volitatud esindajatele.

Ühtlasi annab Maksu- ja Tolliamet teada, et e-maksuameti/e-tolli keskkonnas saab nüüdsest makseid otse teha, st et maksumaksja ei pea oma kohustuste täitmiseks eraldi internetipanka sisenema, vaid saab seda teha otse e-maksuametis/e-tollis. "Alusta maksmist" link asub "Nõuded ja Kohustused" lehel.

Maksude maksmine on ühiskondlik kokkulepe, mis laseb riigil toimida ja kodanikel saada sotsiaalseid garantiisid. Maamaks on riiklik maks, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse.

Täiendavat infot saab MTA maamaksu infotelefonil 8800 816 (E-N kl 8.30-16.30, R kl 8.30-15.30) või saates e-kirja aadressil maa@emta.ee .
E-maksuameti/e-tolli infotelefon on 8800 815.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad