Tööandjad: tasustamata vanemapuhkust peaksid saama mõlemad vanemad

Eesti Tööandjate Keskliit teatas, et toetab tasustamata lapsepuhkuse andmist eraldi nii emale ja kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ka isale.

Vanemapuhkuste direktiivi kohaselt antakse praegu vanemapuhkust vähemalt neljaks kuuks ja selleks, et ajendada puhkust võtma mõlemaid vanemaid, ei tohi vähemalt üks kuu neljast olla ülekantav.  

Alates 2013. aastast hakatakse isade 10-tööpäevast vanemapuhkust tasustama nende keskmise töötasu alusel. Tööandjate hinnangul saaks isapuhkuse pikendamist veel 10 tasulise tööpäeva võrra toetada vaid juhul, kui see riigieelarvet liigselt ei koorma. Kuna selle puhkuseliigi kasutatavust pole täpsemalt analüüsitud ega kaasnevate kulutuste mahtu prognoositud, ei saa sellist lahendust toetada, märkis keskliit sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas.

Samal ajal võiks kaaluda tasulise isapuhkuse kasutamise tähtaja pikendamist praeguselt 2 kuult 2 aasta möödumiseni lapse sünnist, leiab keskliit. See annaks võimaluse peredel lapsega seotud puhkusi paremini planeerida, pidades silmas riigi poolt vanemahüvitise maksmise lõppemise aega ja direktiivi eesmärke.

Töölepingu seaduse muutmise eelnõu kohaselt on emal ja isal – kes kasvatab kuni 14-aastast last või kuni 18-aastast puudega last – õigus saada igal kalendriaastal kuni 10 tööpäeva tasustamata lapsepuhkust. Muudatusega viiakse seadus kooskõlla vanemapuhkuse direktiiviga. Eestil on vaja direktiiv üle võtta hiljemalt 8. märtsiks 2012. 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad