Maamaksust vabastamise eeldus on registreeritud elukoht

Maamaksust vabastatakse üksnes need koduomanikud, kes on end rahvastikuregistris sellele aadressile elama registreerinud, teatas Raepress.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk tõdes, et paljudele on see nüanss tähele panemata jäänud. „Seega üksnes omamisest maamaksuvabastuse saamiseks ei piisa,“ rõhutas Võrk.

„Inimene, kes omab Tallinnas elamukrunti või korterit, ent rahvastikuregistri andmeil sellel aadressil ei ela, maamaksuvabastust ei saa. Arvestades siiski, et maamaksust vabastamise avaldust saab esitada kuni järgmise aasta 10. jaanuarini, on võimalik see puudus kõrvaldada, registreerides end ümber sellesse elamusse või korterisse, mille pealt maksuvabastust saada soovitakse,“ ütles Võrk.

Linnavaraameti andmeil on kümnete inimeste avalduse vormistamine just selle nüansi taha takerdunud.

„Võib ju olla, et inimene elab küll reaalselt juba aastaid sellel aadressil, kuid mingil põhjusel on rahvastikuregistris jätkuvalt mujale elama registreeritud,“ tõdes Võrk, märkides, et Tallinna koduomanike maamaksust vabastamine aitab kaasa ka rahvastikuregistri andmete korrastumisele.

Tallina Linnavaraameti andmetel oli eile õhtuks maamaksust vabastamise avalduse esitanud 33 261 koduomanikku ehk üle 18% maksust vabastamise õigust omavatest isikutest. Avalduse esitanuist 46% kasutas e-teenust (15 323 avaldust) ning 54% vormistas avalduse kohapeal (17 938 avaldust).

Maamaksust vabastamise avalduste vastuvõtt algas 1. septembril.

Tasub teada

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus.

Avaldus maamaksust vabastamiseks on võimalik esitada kõigil Tallinna koduomanikel, seega on maamaksuvabastust võimalik taotleda ka kõigil korteriomanikel. Kodualuse maa maksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele on varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.

Täpsem teave avalduse esitamise võimaluste kohta on olemas maamaksuvabastuse kodulehel www.tallinn.ee/maamaksuvabastus.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad