Eesti aasta ettevõtjaks kandideerib kaheksa inimest

Ernst & Youngi poolt korraldatava Eesti Aasta Ettevõtja 2011 konkursil kandideerib aasta ettevõtja tiitlile kaheksa meest.

Finalistid on Aku Sorainen advokaadibüroost Sorainen, Priit Alamäe ja Taavi Kotka Webmedia Group ASist, Andrei Sõritsa Kliinik Elite ASist, Olli Heinonen Santa Monica Networks ASist, Tõnis Kaasik Ecometal ASist ning Marek Pohla ja Janek Pohla Tahe Kayaks OÜst.

Parim ettevõtja selgub 3. novembril Swiss?telis toimuval pidulikul galaõhtusöögil. Järgmisel kevadel sõidab võitja Eestit esindama rahvusvahelisele ettevõtjate konkursile Monte Carlosse.

"Tänavusi finaliste iseloomustab eelkõige jõuline tulevikuvisioon ja järjekindlus oma eesmärkide saavutamisel. Nad kõik, kuigi väga erinevates valdkondades ja väga erinevaid teid pidi, on jäänud majanduskriisis püsima ja peavad täna juba julgeid laienemisplaane, mis imponeeris ka tänavusele žüriile," rääkis konkursi vastutav partner, Ernst & Young Baltic ASi juhatuse liige partner Ranno Tingas.

"Lisaks ärilistele näitajatele sai otsustavaks veel üks väga oluline aspekt – ja  selleks on sotsiaalne vastutus, ehk et mida ettevõtja oma tegevusega ühiskonnale laiemalt kaasa toob," märkis ta.

"Äramärkimist leidis näiteks ettevõtte panus tööhõivele, osalus heategevuses, ärieetika ja muud taolised põhimõtted, mis võiksid olla eeskujuks teistele ettevõtjatele ja võimaldavad Eestis luua tervema ning edumeelsema ärikeskkonna selliselt, et siin oleks hea elada ja töötada," lisas Tingas.

"Aasta Ettevõtja tiitlile kandideeris seekord 20 kandidaati, kes valiti välja 700 ettevõtja hulgast," selgitas Eesti Aasta Ettevõtja programmijuht Tarmo Toiger. "Iga kandidaadiga viidi läbi kahetunnine süvaintervjuu, mille käigus ettevõtjad said selgitada oma maailmavaateid, rääkida tulevikuga seonduvatest riskidest ning arutleda, kuidas nende arvates peaks tuleviku majandus välja nägema. Me ei vali ettevõtet vaid just inimest kes juhib, otsustab ja vastutab," lisas ta.

Nominendid valis pärast analüüsi välja sõltumatu žürii koosseisus Hans H. Luik (Eesti Ekspress), Ants Laos (Viru Keemia Grupp AS),  Aavo Kokk (Catella Corporate Finance), Heldur Meerits (Audentes), Marika Priske (majandus- ja kommunikatsiooniministeerium) ning eelmise aasta parim ettevõtja Peter Hunt (Wendre AS).

Eesti Aasta Ettevõtja ehk Entrepreneur Of The Year konkurss toimub sel aastal juba neljandat korda. Konkursil osalevad ettevõtete omanikud või omanikest juhid, mis on turul tegutsenud enam kui kolm aastat, kus töötab vähemalt kümme inimest ning mille 2010. aasta käive jääb vahemikku 2–50 miljonit eurot.

Finalistide hulgast valib žürii 3. novembril välja selle aasta parima ettevõtja, kes sõidab kevadel Eestit esindama juba maailma parimate ettevõtjate konkursile.

Monte Carlos toimuval rahvusvahelisel ettevõtjate konkursil World Entrepreneur Of The Year on Eestit varem esindanud Jaan Puusaag Krimelte OÜst, Indrek Sepp Pristis ASist ja Peter Hunt Wendre ASist. Eesti konkursi võitjad saavad World Entrepreneur Of The Year Academy eluaegse liikmelisuse ning neile avanevad võimalused luua kontakte maailma parimate ettevõtjatega.

Aasta Ettevõtja ehk Entrepreneur Of The Year konkursiga on tänaseks liitunud üle maailma enam kui 50 riiki ja esindatud on enam kui 135 maailma linna.

Osale arutelus

  • Indrek Kald, Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad