Arengufond: aeg on küps liigavahetuseks!

Täna esitles Eesti Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna Riigikogule fondi aastaraportit, mis seekord keskendub Eesti tulevikku vormima hakkavatele megatrendidele ja sealt välja kasvavatele võimalustele.

Oma ettekandes rõhutas Pärna, et Eesti ambitsioon peaks olema saada Läänemere tõmbekeskuseks. "Selleks, et Eestist saaks Skandinaaviale tõsiseltvõetav partner, peab meist saama koht, kus uued, huvitavad ja globaalset tähtsust omavad asjad juhtuvad, samuti peab meil olema arvestatav partnerite ring kaugematel turgudel," lisas Pärna.
 
Ekspertarvamuste ja Arengufondi seirete põhjal saab Pärna sõnul välja tuua viis perspektiivi, kust hakata konkreetseid lahenduskäike otsima.
 
Nendeks on eksperimenteeriv majanduspoliitika ja selle raames uudsete era- ning avaliku sektori koostöövormide juurutamine, nagu näiteks hiljuti riigi ja ettevõtjate koostöös käivitatud FinanceEstonia ja lähiajal käivitatav MedicineEstonia.
 
"Väikeriigina on meil oluline tegeleda maailma nõudlusest tulenevate strateegiliste kasvuvaldkondade väljaarendamisega. Selle tarbeks tuleb Eesti eri ametkondade pingutusi mobiliseerida. Näitena võib tuua praktiliselt kõigile majandussektoritele võimalusi pakkuva rohemajanduse.
Senisest jõulisemalt peame rakendama struktuurimuutusi eestvedavat poliitikat, mis väljendub paralleelselt olemasolevate ettevõtete arendamises, oluliste maailma ettevõtete regiooni peakorterite Eestisse toomises ja uute ambitsioonikate ettevõtete kasvatamises. Eesti Arengufondi riskikapitali investeeringud keskenduvad seejuures just viimasele ning fondist on saanud tänaseks suurim Eesti tehnoloogiaettevõtete portfelliga riskikapitalifirma," rääkis Pärna.
 
Üha karmistuvas globaalses talendirallis võitjate poolel olemiseks vajab Eesti valdkondade ülest talendipoliitikat ja mõtestatumat tegutsemist Eesti inimvara juhtimisel. Arengufondi värskelt käivitatud talendiseire loob talendipoliitika koostamiseks taustaanalüüse ja toob kokku osapooli, rõhutas Pärna.
 
"Muutuvas maailmas läbilöömiseks peame oluliselt enam mõistma meid mõjutavaid megatrende, mis paljudele ärivaldkondadele võimalusi pakuvad. Momentum on Eesti jaoks käes ja me lihtsalt peame selle ära kasutama. Maailm ja Euroopa on mitmete süsteemsete kriiside küüsis, lahendades paljuski minevikus tehtud valearvestusi ja vigu. Eesti seevastu on küllalt heas vormis, et muutuva maailma keerises otsustav liigavahetus teha" - võttis Pärna eelseisvad väljakutsed kokku.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad