Maksuhaldur uuendas tollile tagatise esitamise juhendit

Maksu- ja tolliamet avaldas täna uuendatud tollile tagatise esitamise juhendi.

Tagatisnõue ja tagatise liigid

Tagatise suuruse määrab maksuhaldur. Tagatise ulatuse määramisel lähtutakse tagatava nõude ja võimaliku sundtäitmise kulude suurusest. Sundtäitmise kulude suurus sõltub pakutavast tagatisest. Maksuhaldur ei arvesta tagatisnõudele lisaks sundtäitmise kulusid, kui tagatiseks on deposiidina maksuhalduri pangakontole makstud tagatissumma. Üldjuhul ei määrata sundtäitmise kulusid, kui käendajaks on maksuhalduri poolt aktsepteeritud käendaja. Pandi seadmisel arvestatakse tagatisnõudele lisaks alati sundtäitmise kulud.

Isik, kellel tekib tagatise esitamise kohustus, võib valida järgmiste tagatise liikide vahel (maksukorralduse seadus § 122):

- käendus;
- deposiidina maksuhalduri pangakontole makstud tagatissumma;
- riigi kasuks seatud registerpant või hüpoteek.

Käendus

Maksu- ja Tolliamet aktsepteerib käendajana järgmisi krediidiasutusi:
AS LHV Pank
AS Citadele banka Eesti filiaal
AS SEB Pank
AS UniCredit Bank Eesti filiaal
Bank DnB NORD AS Eesti filiaal
Danske Bank AS Eesti filiaal
Eesti Krediidipank AS
Marfin Pank Eesti AS
Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal
Swedbank AS
Svenska Handelsbanken AB Eesti filiaal
Tallinna Äripanga AS

ning kindlustusseltsid:
AS Inges Kindlustus
ERGO Kindlustuse AS
Salva Kindlustuse AS
AAS Baltikum

Käendusdokumendid esitatakse selleks ettenähtud vormil, mis on edastatud nimekirjas olevatele krediidi- ja kindlustusasutustele.

Maksu- ja Tolliameti poolt aktsepteeritud käendajate nimekirjas olevad isikud on käendamiseks ise soovi avaldanud ning vastavat õigust Maksu- ja Tolliametilt taotlenud.

Deposiidina maksuhalduri pangakontole makstud tagatissumma

Tagatissumma tasutakse tagatissumma määramise otsuses märgitud pangakontole. Maksekorraldusele märgitakse otsuses kajastatud viitenumber.

Riigi kasuks seatud registerpant või hüpoteek.

Pandi seadmiseks peab maksumaksja pöörduma vastava taotlusega Maksu- ja Tolliameti poole. Lisaks on vajalik esitada hindamisakt, kuna pandi eseme väärtuse hindamisel lähtutakse hindamisaktis väljatoodud turuväärtusest. Hindamisakt peab olema väljastatud atesteeritud hindaja poolt ning ei tohi olla vanem kui kolm kuud. Maksu- ja Tolliamet aktsepteerib atesteeritud hindaja kutsetunnistust omavaid hindajaid. Kutseliste hindajate nimekirja leiab Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu kodulehelt. Hindamisakt peab olema koostatud esitamiseks Maksu- ja Tolliametile ning peab sisaldama hindamisteenuse osutaja nõusolekut, et seda võib avaldada kolmandatele isikutele.

Tagatisena aktsepteeritakse reeglina I järjekoha hüpoteeke, kuid sõltuvalt konkreetsest tagatise pakkumisest on võimalik pandi seadmine ka järgnevatele järjekohtadele.

Tagatis jäetakse aktsepteerimata juhul, kui esitatud pandieseme väärtus ei ole tagatissumma tagamiseks piisav, pandi ese ei ole lihtsalt realiseeritav või kui vara on juba koormatud hüpoteekidega summas, mille tulemusena vara väärtuse ja hüpoteekide summa vahe ei ole piisav nõuete tagamiseks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad