Kuu jooksul lisandunud tööpakkumiste arv selle aasta suurim

Augustis langes registreeritud töötute arv võrreldes eelmise kuuga aeglasemas tempos. Kuu lõpus oli töötuna arvel 7,4 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Uusi tööpakkumisi lisandus augustis 5321, mis on sellel aastal kõige suurem kuu jooksul lisandunud uute tööpakkumiste arv.

Augustis registreeris end töötukassas 6356 uut töötut ning arvelolek lõpetati 7802 töötul. Uute registreeritud töötute arv oli augustis võrreldes eelmiste kuudega mõnevõrra kõrgem. Arveloleku lõpetamisi oli pea sama palju kui juulis ning poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks oli tööleminek.

Augusti lõpus oli registreeritud töötute arv 47 754, moodustades 7,4 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Kõrgeim oli registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (13,3%) ning madalaim Jõgevamaal (4,3%).

Varasema töökogemusega registreeritud töötute osakaal kõigist registreeritud töötutest oli augusti lõpus 87 protsenti. Kõige rohkem on registreeritud töötute hulgas oskus- ja käsitöölisi (sh ka ehitustöölised) ning lihttöölisi (19%). Järgnevad teenindus- ja müügitöötajad (18%).

Uusi tööpakkumisi lisandus augustis 5321, mis on sellel aastal kõige suurem kuu jooksul lisandunud uute tööpakkumiste arv. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 8672. Kõige rohkem tööpakkumisi oli oskus- ja käsitöölistele (27%). Järgnesid seadme- ja masinaoperaatoritele (20%) ning teenindus- ja müügitöötajatele (18%) pakutavad töökohad.

Tööalasel koolitusel osales augustis 1830 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1088 inimest. Tööpraktikal osales 616, tööharjutusel 263 ning tööklubis 218 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1602 inimesele. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 59 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 103 uut töökohta. Palgatoetusega rakendus augustis tööle 411 inimest. Kokku oli augustis palgatoetusega töötamas 2853 inimest.

Töötukassa maksis augustis töötuskindlustushüvitist 10 635 inimesele ehk 20 protsenti kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine kalendrikuu eest makstud hüvitis oli 295 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 2,8 miljoni euro. Ligikaudu 64 euro suurust töötutoetust sai augustis 9051 inimest ehk 17 protsenti kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa augustis 517 inimesele. Keskmine augustis määratud hüvitis oli 1093 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 555 000 euro. Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa augustis 195 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 2058 eurot ning hüvitisteks maksti augustis üle 365 000 euro.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad