8 kuu maksulaekumine 5% suurem kui eelmisel aastal

Augusti lõpuks laekus maksu- ja tolliameti andmetel riigieelarvesse maksutulu üle 2,8 miljardi euro ehk 66,4 protsenti selleks aastaks planeeritust, mis on võrreldes eelmise aasta kaheksa kuuga 5,4 protsenti ja võrreldes 2009. aastaga 6,4 protsenti rohkem.

Augustis laekus maksutulu 378 miljonit eurot.

Maksutulu on sellel aastal laekunud rahandusministeeriumi kevadprognoosis oodatud mahus, võrreldes eelarvega on laekumised ületanud planeeritud mahtu, kommenteeris rahandusministeerium maksude laekumist.

Sotsiaalmaksu laekus augustis 153 miljonit eurot, kaheksa kuuga on täidetud 69 protsenti eelarves kavandatust. Võrreldes eelmise aasta augustiga kasvas sotsiaalmaksu laekumine 7,8 miljoni euro võrra ehk 5 protsenti. Sotsiaalmaksu laekumise kasv on püsinud üle 5 protsendi viimased viis kuud. Sotsiaalmaksuga maksustava tulu saajaid oli juulis 4 protsenti rohkem kui aasta varem.

Füüsilise isiku tulumaksu laekus augustis 26,9 miljonit eurot. Kaheksa kuuga on täidetud 53 protsenti eelarves kavandatust. See vastab oodatud tasemele, arvestades esimesel poolaastal toimuvaid tulumaksutagastusi. Kohalikele omavalitsustele laekus augustis füüsilise isiku tulumaksu 52 miljonit eurot, mis on 5 protsenti enam kui eelmise aasta samal perioodil.

Juriidilise isiku tulumaksu laekus augustis 16,6 miljonit eurot. Juriidilise isiku tulumaksu kuine laekumine kõigub oluliselt suurettevõtete dividendide maksmise ajast sõltuvalt. Kaheksa kuuga kokku on laekunud 60 protsenti eelarves planeeritust ehk veidi alla oodatud taseme ja 0,3 protsenti vähem kui möödunud aastal. Jaotatud kasumilt laekus augustis tulumaksu 13,1 miljonit eurot ning erisoodustustelt 1,7 miljonit eurot.

Käibemaksu laekus augustis 113,9 miljonit eurot ja eelarves kavandatust on täidetud 65,7 protsenti. Võrreldes eelmise aasta augustiga kogunes käibemaksu 2,6 protsenti rohkem. Deklareeritud käivete kasv oli jätkuvalt kiireim mootorsõidukite müügi ning eksportivate ettevõtete sektoris.

Aktsiise laekus kaheksa kuuga kokku 470,1 miljonit eurot, mis on 66,8 protsenti eelarves planeeritust. Võrreldes eelmise aasta esimese kaheksa kuuga kasvas aktsiiside laekumine 6,3 protsenti. Augustis oli laekumine 62,6 miljonit eurot.

Alkoholiaktsiisi laekus augustis 15,4 miljonit eurot ning kaheksa kuuga on eelarvest täidetud 70 protsenti. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on laekumine tõusnud 8,2 protsenti. Augustikuu 1-protsendiline aastane kahanemine tulenes peamiselt õlle vähenenud deklareerimisest.

Tubakaaktsiisi laekus augustis 14 miljonit eurot ning kaheksa kuuga 94,3 miljonit eurot ehk 68,3 protsenti eelarvesse planeeritust. Kaheksa kuu kokkuvõttes on tubakaaktsiisi laekumised olnud 27,2 protsenti suuremad kui 2010. aastal. Laekumise kasvu põhjuseks on nii aktsiisimäärade tõus kui ka deklareeritud sigarettide koguste kasv.

Kütuseaktsiisi laekus augustis 31,2 miljonit eurot ning eelarvest on täidetud 64,3 protsenti. Kui võrreldes eelmise aasta augustiga suurenes laekumine 0,3 protsenti, siis kaheksa kuu kokkuvõttes vähenes 1,9 protsenti. Eelkõige põhjustab laekumise vähenemist bensiinilt tasutav aktsiis.

Ettemaksukonto muutus vähendas augustis laekunud maksusummasid 0,2 miljoni euro võrra 377 miljoni euroni. Ettemaksukonto negatiivne muutus viitab, et augustis tehti uusi ettemakseid vähem kui varasemaid ettemakseid ära kasutati.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad