Riigi õigusabi andmist kummitab rahanappus

Selle aasta esimese kaheksa kuuga anti riigi õigusabi üle 12 000 korral. Kuna nõudlus tasuta õigusabi järele kasvab, võib järgmiseks aastaks planeeritud summadest väheks jääda.

„Riigi õigusabi on vähemkindlustatud inimestele parim võimalus oma õiguste kaitseks ning nõudlus tasuta advokaadiabi kasutamiseks kasvab pidevalt. Abi vajatakse üha enam tsiviilasjades - tänavu kaheksa kuuga kasvas nende osa 37 protsenti, samas suureneb pidevalt ka kriminaal- ja muude asjade hulk,“ kommenteeris advokatuuri esimees Toomas Vaher.

Vaher märkis, et tulenevalt nõudluse kiirest kasvust muutub 2012. aastal probleemiks riigi õigusabi finantseerimine.
„Nõudluse suur kasv tähendab, et juhul kui 2012. aasta riigieelarves eraldatakse riigi õigusabiks planeeritud 3,83 miljonit eurot, ei võimalda ka see riigi õigusabi taotluste suuremat rahuldamist ning võivad tekkida piirangud abi osutamisel. Rääkimata sellest, kui eelarvest eraldatakse planeeritust vähem vahendeid – see tähendaks märkimisväärseid muutusi riigi õigusabi osutamises," nentis Vaher.

Riigi õigusabi (RÕA) on 2010. aastaga võrreldes osutatud kümnendiku võrra rohkem. Suurem osa, ligikaudu 40 protsenti RÕA taotlustest esitatakse Tallinnas. Üle Eesti osutab abi 120 advokaati. Vaatamata RÕA mahu suurenemisele ei ole osutunud võimalikuks suurendada tasumäärasid, mis püsivad endiselt kriisiaegsel tasemel.

Riigi õigusabi seaduse alusel on RÕA korraldamine advokatuuri ülesanne. Advokatuur kehtestab RÕA osutamise eest makstava tasu määrad ja maksete tegemise ning kulude hüvitamise korra. Riigi kohustuseks on tagada RÕA piisav rahastamine riigieelarvest. 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad