MTA: suurenenud on ameti võimekus, mitte jõulisus

Maksu-ja tolliamet selgitab oma kommentaaris EVEA tänasele teatele, et maksuhaldur pole oma igapäeva tegevustes muutunud mitte karmimaks ja jõulisemaks, vaid kiiremaks ja võimekamaks.

Järgneb maksu- ja tolliameti kommentaar:

Maksu- ja Tolliamet korraldab oma partnerite ja sidusorganisatsioonidega taolisi kahepoolseid kohtumisi pidevalt. Maksuhalduri jaoks on oluline saada tagasisidet oma tegevusele. See võimaldab paremini edasist tööd kavandada ja tööprotsesse parendada.

MTA on õiglane ja professionaalne koostööpartner kõigi jaoks, seepärast me eeldamegi, et ühistes aruteludes saab vahetatava info põhjal aidata mõnda protsessi paremini toimivaks muuta.

Kui rääkida konkreetselt maksuvõlgade ajatamisest, siis saab andmete põhjal öelda, et maksuhaldur ei ole karmistanud ega muutnud maksuvõla ajatamise tingimusi, suhtumine maksukohustuslastesse on olnud ühetaoline. Kuid muutunud on ameti kiirus ja võimekus võlgade sissenõudmisel. Oleme rakendanud automaatse võlgade sissenõudmise süsteemi, mis on toonud kaasa selle, et jõuame kõikide võlgnikeni.

MTA-le on 2011.a seitsme kuu jooksul esitatud 3510 ajatamistaotlust, millest 3039 on saanud positiivse otsuse. Seega on 2011.a saanud maksuvõla tasumise ajatamise 87% taotluse esitanutest. Võrdluseks - 2010.aastal oli see 84% ning 2009.aastal 81%.

2011.a esimeses kvartalis tunnistati kehtetuks 594 ajatamisotsust, teises kvartalis aga 380 otsust. Kui isikul tekib ajatamisgraafikust mahajäämus, siis teavitab maksuhaldur teda kõigepealt ja annab puuduste likvideerimiseks tähtaja. Alles seejärel, kui isik ei ole tähtajaks võlgnevust likvideerinud, tunnistab maksuhaldur ajatamise otsuse kehtetuks. Seega neid otsuseid ei tehta kergekäeliselt.

Maksuhaldur eeldab, et maksuvõla ajatamise taotluse esitamisel on isik hinnanud riske ja prognoosinud oma rahavoogusid, et oleks võimalik kinni pidada taotluses esitatud tähtaegadest. Maksuhaldur on leidnud viimastel aastatel mitmeid võimalusi, kuidas muuta maksuvõla ajatamine ajutistes makseraskustes olevatele isikutele kiireks, lihtsaks ja mugavaks.

Maksuhalduri üheks põhiülesandeks on maksuvõlgade sundkorras sissenõudmine. Enne täitetoimingute sooritamist teavitab maksuhaldur isikut täitmata maksukohustustest, andes võimaluse maksukohustuse vabatahtlikuks tasumiseks või ajatamistaotluse esitamiseks. Maksude kogumine on loomulik tegevus ja see ühiskondlik kokkulepe võimaldab ka Eestis riigil toimida ning kodanikel sotsiaalseid garantiisid saada.

Maksu- ja Tolliamet kohtleb kõiki maksumaksjaid väärikalt ja lugupidavalt, üritades nende aega ratsionaalselt kasutada. Maksuhalduri jaoks on klientidelt tulev tagasiside äärmiselt oluline sisend meie töös ja me küsime seda regulaarselt. Eesmärgiks on pidevalt täiendada oma teenuseid, muuta need lihtsamaks ja vähem aega nõudvaks.

MTA kodulehel on loodud spetsiaalne tagasiside vorm ja e-posti aadressid, kus kliendid saavad esitada arvamusi, ettepanekuid, kiitusi ja pretensioone.
Korra aastas viime läbi mystery-shoppingut, kasutades Tallinna ülikooli üliõpilasi. Kasutasime ka soovitusindeksi keskkonda klientide küsitluse läbiviimiseks, et teada saada nende ootusi ja vajadusi MTA suhtes. Küsimustele vastas 2140 inimest. Seega töö maksumaksjatest klientidega on ametis pidev ja annab häid tulemusi.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad