Vihatumate töökohtade TOP10

Uuringud näitavad, et ainult üks inimene viiest on täielikult pühendunud oma tööle, seetõttu ei ole just väga keeruline leida inimesi, kellele ei meeldi nende töö. Üllatav on see, milliseid töid peetakse halvimateks, kirjutab Forbes.

Sel aastal CareerBlissi poolt läbi viidud uuring paljastab 10 vihatumat töökohta, kusjuures tegu pole sugugi madala astme töökohtadega. Valu on siin psühholoogiline ning oleme sattunud Dilberti maailma. Probleemiks nende tööpostide puhul on eesmärgi ja tähenduse puudumine. Inimesed ei näe mõtet selles, mida nad teevad. Asutused, kus nad töötavad, ei tea, kuidas need inimesed võiksid areneda ning lõppkokkuvõttes ei tea inimesed seda ise ka. Need töötajad usuvad, et nad on võimelised andma rohkem, kuid hierarhiline bürokraatia takistab neid.

Kurvem pool on, et sellised ettevõtted kärbuvad. Deloitte’i uuring on näidanud, et ettevõtte eluiga Fortune 500s on langenud poole sajandiga 75 aastalt vähem kui 15-le ning suundub viie aasta poole. Mõttetus, mida inimesed näevad oma töös, on täpne peegeldus ettevõtete halvenevast seisust.

Neid probleeme ei saa lahendada ka ametite ümberkujundamise või karjääri arengu selgemaks muutmise kaudu. Selle asemel peavad organisatsioonid ette võtma fundamentaalsed muudatused, et toimida radikaalselt teisel viisil fookusega kliendirahulolule läbi pideva innovatsiooni ning ka teised vajalikud sammud, et seda saavutada. Selle tegemise tulemuseks on ettevõtted nagu Amazon, Apple ja Salesforce.com, mille kliendid on õnnelikud, kasumid korralikud ning töötajad näevad oma töös mõtet.

10 vihatumat ametit:

1. IT-juht
Kuigi asutuste IT-juhtidel on vahel ettevõtete saatuse üle pea sama suur kontroll kui tegevjuhtidel, siis ollakse sellel ametipostil kõige rahuolematumad. Põhjuseks: tagatoapoliitika ja töötajatepoolne lugupidamatus.

2. Müügi- ja marketingi direktor
Rahulolematust põhjustab kõrgemate juhtide poolt antud vähesed juhised ning kasvuruumi puudus.

3. Tootejuht
Tootejuhid kurdavad piiratud karjäärikasvu võimaluste ning igava kontoritöö üle.

4. Veebiarendaja
Nurinat tekitab veebiarendajates tõik, et tööandjad ei suuda suhelda selgelt ega mõista tehnoloogiat.

5. Tehniline spetsialist
Vaatamata kogemustele, koheldakse selliseid spetsialiste silmatorkavalt lugupidamatult.

6. Elektroonikatehnik
Tehnikud on rahulolematud vähese kontrolli, töögraafiku, väheste saavutuste, tööalase arengu puudumise, motivatsiooni puudumise ning kolleegidevahelise vaenulikkuse tõttu.

7. Kohtuametnik
Kohtuametnik on üks nõutumaid positsioone õigusala puhul. Siiski tekitab see ametikoht ka suurt rahuolematust. Töötunnid on pikad ja kurnavad ning ametnik satub tihti rahutute isikute kapriiside sihtmärgiks.

8. Tehnilise toe analüütik
Tehniline tugi on vajalik inimeste aitamiseks arvutiprobleemide puhul. Tüüpiliselt tähendab see rahulikul viisil tehnilise nõu andmist paanikas inimestele, tavaliselt telefoni teel ning kohale minnes avastades, et hädasolija polnud lihtsalt printerit sisse lülitanud.

9. Arvjuhtimisega tööpinkide (CNC) operaator
CNC operaator-seadistajad kasutatavad oma töös arvjuhtimisega tööpinke. Sellise töö puhul pole just palju rohkem teha kui vajutada nuppe ja hooldada masinaid. Kuna tegu on spetsiaalse erialaga, siis pole ka võimalust ametiredelil tõusta.

10. Turundusjuht
Turundusjuhtide rahuolematust tekitab vähene suunamine.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Silvia Kruusmaa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad