Töötajale korteri rentimine - erisoodustus või mitte?

KPMG Baltics selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis töötajale korteri rentimise võimalusi maksuaspektist vaadatuna.

Küsimus: Äriühing rendib oma töötajatele ehitusperioodil elamiseks korteri füüsiliselt isikult. Rendimaksete tasumisel füüsilisele isikule peab äriühing kinni tulumaksu 21%. Rendilepingu sõlmimisel on makstud vahendustasu kinnisvarafirmale. Korter renditakse Tallinnas, töötajate töölepingus on töö tegemise kohaks Tallinn.

1) Kui töölepingu kohaselt on töö tegemise kohaks Tallinn, kas töötajatele korteri rentimine Tallinnas on käsitletav erisoodustusena?
2) Kui tegemist on erisoodustusega, kas kõik maksed (füüsilisele isikule makstav renditasu, kinnipeetud tulumaks ja ka vahendustasu) on käsitletavad erisoodustusena ning kuuluvad maksustamisele nii tulu- kui ka sotsiaalmaksuga?     

Vastus: Kui nimetatud töötaja töökohaks on Tallinn, siis on Tallinnas korteri rentimisega seotud kulud erisoodustusena maksustatavad.

Küsimusest võib jääda mulje, justkui tavapäraselt on nimetatud isiku tegelik töökoht väljaspool Tallinna. Juhime tähelepanu, et tööleping peaks vastama tegelikkusele ning kui tegelikult on isiku töökoht väljaspool Tallinna, siis tuleks see vastavalt kajastada ka töölepingus. Olukorras, kus isik saadetakse lühiajaliselt teise linna tööle, on võimalik ka majutuskulud maksuvabalt hüvitada tingimusel, et ei ületata tulumaksuseaduses sätestatud maksuvabasid piirmäärasid.

Tulumaksuseaduse § 48 kohaselt on erisoodustuseks igasugune kaup, teenus või rahaliselt hinnatav soodustus. Erisoodustuse väärtuseks on tööandjalt saadud hüve ehk teisisõnu tähendab see kulutust, mida töötaja peaks tegema tavapäraselt oma netopalgast. Seega tuleb erisoodustuse väärtusena käsitleda nii renditasu, renditasult kinnipeetud tulumaksu kui ka vahendustasu.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad