Inimkaubandus tööle sundimiseks saab kuriteoks

Justiitsministeerium saatis täna kooskõlastusringile eelnõu, millega luuakse karistusseadustikku inimkaubanduse koosseis.

"Seadusemuudatusega luuakse Eestis esimest korda karistusseadustikku eraldi inimkaubanduse kuriteokoosseis. Eelnõu järgi võib inimkaubanduse eesmärk olla näiteks sundida inimene vägivalla või pettuse abil töötama või prostitutsioonile, karistatav on kannatanu värbamine, majutamine või vedu, kui seda tehakse orjastamise või seksuaalse ärakasutamise eesmärgil. Uuendusena muutub inimkaubandusena karistatavaks ka elundi või koe eemaldamise eesmärgil,“ sõnas justiitsminister Kristen Michal

"Ühe olulise muudatusena kaob senises orjastamise koosseisus sisalduv fraas „tahte vastaselt“. See tähendab, et kannatanu nõusolek ei vabasta kurjategijat vastutusest ning süüdistuse esitamiseks orjastamise või inimkaubanduse eest ei ole enam vaja tõendada, et kannatanu ei olnud kuriteo toimepanemisega nõus, mis on praktikute sõnul osutunud üheks kitsaskohaks,“ märkis justiitsminister.

Eelnõu eesmärk on täiendada karistusseadustiku regulatsiooni inimkaubandust puudutavas osas, viies selle kooskõlla rahvusvahelistest õigusaktidest tulenevate nõuetega.

"Täna võib tahte väljaselgitamine teatud juhtudel süüdistuse esitamisel takistuseks saada – näiteks juhtudel, kui mees oma elukaaslast prostitutsioonile sunnib aga ka siis, kui ohvritel lastakse eelnevalt alla kirjutada mahukatele lepingutele, mille kohaselt nad edasisega justkui nõus oleks,“ lisas justiitsministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talituse juhataja Astrid Asi

Inimkaubandusena on karistatavad nii teod, mille tagajärjel võib isik sattuda olukorda, kus ta osutub nö ärakasutatuks kui ka isiku sellises olukorras hoidmine. Erinevate ekspluateerimise vormidena on sealjuures loetletud olukorrad, kus isik on sunnitud teise isiku kasuks töötama, osutama teenust, tegelema prostitutsiooniga või laskma ennast muul viisil seksuaalselt ära kasutada, laskma endalt eemaldada elund või kude või täitma muid kohustusi.

Nimetatud teod on karistatavad, kui need on toime pandud näiteks vägivallaga või pettusega, ära kasutades isiku sõltuvat seisundit või haavatavust jms.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

Uudised

Tööriistad