Tallinn: maamaksust vabaneb 180 000 kodu

Tallinna linnavalitsus valmistub septembrist maamaksuvabastuse avalduse vastuvõtmiseks ligikaudu 180 000 pealinna koduomanikult.

Linnavalitsus annab homsel istungil linnaosade vanematele ülesandeks korraldada maamaksuvabastuse avalduste vastuvõtmine ja menetlemine linnaosade teenindussaalides, e-posti ja tavaposti teel alates 1. septembrist 2012. aasta 10. jaanuarini. Avaldusi asutakse vastu võtma ka linnavaraametis ja linnakantselei teenindussaalis.

Ligikaudu 180 000 avalduse vastuvõtmine sel ajaperioodil tähendab igal tööpäeval umbes 2000 avalduse vastuvõtmist, registreerimist ja andmete töötlemist.

Alates 1. jaanuarist 2012 vabastatakse maamaksust Tallinna haldusterritooriumil asuva maa omanik või maamaksuseaduse §-s 10 sätestatud maakasutaja tema kasutuses olevalt elamumaalt kuni 1500 m2 ulatuses, kui sellel maal asuvas elamus on taotleja elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele.

Tallinna linnavolikogu langetas vastava otsuse 16. juunil ning sama aktiga tõsteti tulevast aastast samal ajal üldist maamaksumäära 2,5 protsendile maa maksustamisväärtusest.

Riigikogu võttis vastu samuti otsuse, mille järgi kaob 2013. aasta 1. jaanuarist maamaks kogu riigis: linnas, alevis ja alevikus 1500 ruutmeetri ja hajaasustuses kuni kahe hektari ulatuses kodualuselt maalt, kui maksumaksja elukoht on maal asuvas elamus.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad