Tallinn: maamaksust vabaneb 180 000 kodu

Tallinna linnavalitsus valmistub septembrist maamaksuvabastuse avalduse vastuvõtmiseks ligikaudu 180 000 pealinna koduomanikult.

Linnavalitsus annab homsel istungil linnaosade vanematele ülesandeks korraldada maamaksuvabastuse avalduste vastuvõtmine ja menetlemine linnaosade teenindussaalides, e-posti ja tavaposti teel alates 1. septembrist 2012. aasta 10. jaanuarini. Avaldusi asutakse vastu võtma ka linnavaraametis ja linnakantselei teenindussaalis.

Ligikaudu 180 000 avalduse vastuvõtmine sel ajaperioodil tähendab igal tööpäeval umbes 2000 avalduse vastuvõtmist, registreerimist ja andmete töötlemist.

Alates 1. jaanuarist 2012 vabastatakse maamaksust Tallinna haldusterritooriumil asuva maa omanik või maamaksuseaduse §-s 10 sätestatud maakasutaja tema kasutuses olevalt elamumaalt kuni 1500 m2 ulatuses, kui sellel maal asuvas elamus on taotleja elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele.

Tallinna linnavolikogu langetas vastava otsuse 16. juunil ning sama aktiga tõsteti tulevast aastast samal ajal üldist maamaksumäära 2,5 protsendile maa maksustamisväärtusest.

Riigikogu võttis vastu samuti otsuse, mille järgi kaob 2013. aasta 1. jaanuarist maamaks kogu riigis: linnas, alevis ja alevikus 1500 ruutmeetri ja hajaasustuses kuni kahe hektari ulatuses kodualuselt maalt, kui maksumaksja elukoht on maal asuvas elamus.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad