Nipid avaliku WiFi-võrgu turvaliseks kasutamiseks

Tasuta WiFi-võrgud on sageli saadaval lennujaamades ning praegusel puhkuste kõrghooajal on traadita internetiühenduse olemasolu lausa hädavajalik. Kuidas neid võrke turvaliselt kasutada?

ESETi teadur Cameron Camp koostas juhised neile, kes usinasti tasuta WiFi-võrke kasutavad.

- kasutajaid peaksid ettevaatlikuks tegema sellised tasuta WiFi-võrgud, millel on tundmatu nimi või mille nimi on väga sarnane ametliku tasuta WiFi-võrgu nimega.

- eriti tähelepanelik tasub olla “kaitsmata” võrkude suhtes ehk võrkude suhtes, millega ühendumisel ei küsita salasõna.

- häkkerid kasutavad oma trikkide tegemiseks puhvertehnoloogiat, mis jälgib ametliku WiFi-võrgu liiklust, kogub ja salvestab leitud andmed kurikaela sülearvutisse ning saadab alles siis teie andmed “õigele” tasuta WiFi-võrgule. See tegevus muudab teie internetiühenduse küll pisut aeglasemaks, kuid ülekoormatud võrkude korral on sageli raske tuvastada, kas võrgu aeglus on tingitud häkkerite kuritahtlikust nuhkimisest või lihtsalt võrgukasutajate liiga suurest arvust.

- iga kord, kui logite sisse oma pangakontole, ostate midagi või loete oma e-kirju, peab teie arvuti saatma teie sisselogimisandmed üle internetivõrgu teenuse osutajale, mis aga on häkkeritele tõeline kullaauk.

- Internetipanka sisse logides näete panga veebiaadressi alguses reeglina pigem lühendit “https” kui lühendit “http” mis tähendab, et teie pangaühendus on krüpteeritud.

- kui häkkeritel õnnestub teie krüpteeritud andmed teada saada, võivad nad mis tahes hilisemal ajal käivitada programmi, mis teie andmeid ära kasutab. Kui kurikaelad on kord teie andmed kätte saanud, on neil maa ja ilm aega, et neid lahti krüpteerida, mis tähendab, et võite veel päevi või nädalaid pärast rünnakut avastada, et teie kontot on lubamatult kasutatud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad