Rõivas: uued euroraha jagamise tingimused Eestile kahjulikud

Riigikogu ELi asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas hindas Eestile kahjulikuks Euroopa Komisjoni ettepanekut, et ühtekuuluvuspoliitika (ÜKP) raames jagatavate toetuste lagi oleks 2,5% rahvamajanduse koguproduktist.

See ettepanek vähendab Rõivase hinnangul fondi vahendeid rohkem kasutada suutvate riikide võimalusi.

Ühtekuuluvuspoliitika raames toetatakse projekte kogu Euroopas kahest struktuurifondist (Euroopa Regionaalarengu Fond ja Euroopa Sotsiaalfond) ning Ühtekuuluvusfondist.

Rahandusministeeriumi kinnitusel moodustavad Eesti poolt kasutatavad ÜKP vahendid  koos maaelu ja kalandusfondiga momendil 3,7% SKPst. Lisaks on Eesti RKP umbes 5-10% madalam kui SKP.

Samas on Rõivase sõnul positiivne, et Eesti jaoks oluliste piiriüleste taristute finantseerimine toimub täiendavalt ÜKP vahendeile.  Selleks tegi Euroopa Komisjon ettepaneku luua uus fond Connecting Europe Facility, mis ette nähtud transpordi-, energia- ja ITK.projektide (sh Tallinn-Riia-Kaunas-Varssav multimodaalne ühendus ja  Baltic Energy Market Interconnection Plan) täitmiseks 40 miljardi euro ulatuses. Lisaks eraldatakse Ühtekuuluvusfondi vahenditest taristufondi 10 miljardit eraldi transpordi jaoks.

Euroopa Komisjon võttis EL 2014-2020 finantsraamistiku ettepaneku vastu 29. juunil 2011. Eesti valitsus peaks selles osas oma seisukoha kujundama selle aasta septembris, mille järel jõuab ettepanek koos valitsuse esialgsete seisukohtadega uuesti Riigikogu EL asjade komisjoni. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad