Rõivas: uued euroraha jagamise tingimused Eestile kahjulikud

Riigikogu ELi asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas hindas Eestile kahjulikuks Euroopa Komisjoni ettepanekut, et ühtekuuluvuspoliitika (ÜKP) raames jagatavate toetuste lagi oleks 2,5% rahvamajanduse koguproduktist.

See ettepanek vähendab Rõivase hinnangul fondi vahendeid rohkem kasutada suutvate riikide võimalusi.

Ühtekuuluvuspoliitika raames toetatakse projekte kogu Euroopas kahest struktuurifondist (Euroopa Regionaalarengu Fond ja Euroopa Sotsiaalfond) ning Ühtekuuluvusfondist.

Rahandusministeeriumi kinnitusel moodustavad Eesti poolt kasutatavad ÜKP vahendid  koos maaelu ja kalandusfondiga momendil 3,7% SKPst. Lisaks on Eesti RKP umbes 5-10% madalam kui SKP.

Samas on Rõivase sõnul positiivne, et Eesti jaoks oluliste piiriüleste taristute finantseerimine toimub täiendavalt ÜKP vahendeile.  Selleks tegi Euroopa Komisjon ettepaneku luua uus fond Connecting Europe Facility, mis ette nähtud transpordi-, energia- ja ITK.projektide (sh Tallinn-Riia-Kaunas-Varssav multimodaalne ühendus ja  Baltic Energy Market Interconnection Plan) täitmiseks 40 miljardi euro ulatuses. Lisaks eraldatakse Ühtekuuluvusfondi vahenditest taristufondi 10 miljardit eraldi transpordi jaoks.

Euroopa Komisjon võttis EL 2014-2020 finantsraamistiku ettepaneku vastu 29. juunil 2011. Eesti valitsus peaks selles osas oma seisukoha kujundama selle aasta septembris, mille järel jõuab ettepanek koos valitsuse esialgsete seisukohtadega uuesti Riigikogu EL asjade komisjoni. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad