Uuring: mitu lühikest puhkust ühest pikast parem

Hollandi teadlaste läbi viidud uuringust selgub, et puhkuse mitmeks tükiks jagamine toob rohkem rahulolu - ootusärevus ja puhkuse plaanimine suurendasid õnnetunnet nädalateks.

Samas langes õnnetunne pärast puhkust tihti kiiresti. See sõltus sellest, kui muretult puhkus möödus - kas reisil kõik sujus või oli eriarvamusi reisikorraldajaga, tõbised puhkajad olid rahulolematumad.

Ka puhkust lõõgastavaks hinnanud ei kogenud peale puhkust olulist kasvu õnnetundes. Uurimuse läbi viinud Jeroen Nawijni sõnul jäi nende õnnetunne samale tasemele kui inimesel, kes ei olnud puhkusel käinud.

"Puhkus teeb inimese õnnelikuks," kommenteeris Nawijn. "Samas leidsime, et kui puhkuse ootus suurendab õnnetunnet, siis seda ei järgne puhkuse lõppemisele."

Nawijini sõnul ei selgunud uurimusest seost puhkuse pikkuse ja tekkinud õnnetunde vahel. Kuna suur osa õnnetundest tuleb ootusärevusest, soovitab ta valida pigem mitu lühikest kui üks pikk puhkus.

"Mida enamus teha saavad, on planeerida aastasse rohkem reise. Kui sul on kahenädalane puhkus, võid selle poolitada ja võtta kaks nädalast puhkust. Ja proovi ootusärevust suurendada - reisist rohkem rääkides või eri foorumites kaasa arutamisega," soovitas ta.

Uuringu läbiviimisel küsitleti 1530 Hollandi täiskasvanud, kellest ligi 1000 olid puhanud viimase 32 nädala jooksul.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad