Eestis avastatakse tänavu rekordiliselt võltseurosid

Justiitsministeeriumi prognoosil saab see aasta olema võltseurokupüüride avastamise poolest rekordiline, sest eurole ülemineku tõttu ringleb valuutat senisest rohkem. Poolaastaga avastatud võltseurode väärtus ületab juba mullust.

Samas ootab ministeerium võltsitud raha osatähtsuse jäämist keskmisest madalamaks. Seni on Eestis enimvõltsitud valuutad olnud kroonid ning USA dollarid.

Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi andmetel avastati esimesel poolaastal Eestis 226 võltsraha kupüüri, millest enamiku moodustavad võltsitud eurod (68%) ja USA dollarid (22%). Võltsitud Eesti kroone on leitud 13 tükki (6%). Muudest valuutadest on avastatud Venemaa rublasid, Suurbritannia naelsterlingeid, Taani ja Rootsi kroone ning Kanada dollareid (kokku 5%).

Mullusega võrreldes ei ole võltsitud raha avastamine Eestis pärast eurole üleminekut kasvanud - mullu avastati kokku 488 võltskupüüri, tänavu esimesel poolaastal 226.

2011. aasta esimesel poolaastal avastati 153 võltseurot koguväärtuses €14 030 (2010. aastal 12 kuu jooksul koguväärtuses €9250). Ligi pool neist rahatähtedest olid 50eurosed. Möödunud aastaga võrreldes kasvas €20 ja €50 kupüüride osatähtsus ja kahanes €200 ning €500 oma.

Euroopa Keskpanga koondandmetega võrreldes on Eestis levinud märksa vähem võltsitud €20 kupüüre (Euroopas 43%, Eestis 10,5% kõigist avastatud kupüüridest), kuid samas rohkem 50€ ja 200€ kupüüre.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad