Apple´i arvuti kasutajal pole enam viirustest pääsu

Riigi Infosüsteemide Ameti andmeil ei ole Apple´i toodetud Maci arvutid enam viirusevabad ning kasutajad peavad sellega arvestama hakkama.

Täna avaldab Apple uuenduse operatsioonisüsteemi perekonnale OS X koodnimetusega “Lion”. Uus versioon pakub kasutajatele üle 250 uuenduse.

CERT Eesti infoturbe ekspert Tarmo Randeli sõnul oli pahavara loojate senine sihtmärk Windows selle suure leviku tõttu. “Viimased infokillud vihjavad, et Apple'i edu ei ole ka pahalastel märkamata jäänud. Kui varem nägime pigem koolipoiste
katsetusi Macile viiruste kirjutamisel, siis nüüd on näha, et Macide kasutajatele suunatud pahavara on kirjutatud palju professionaalsemalt.”

Maci pahavara puhul on hetkel valdav suund arvutikasutaja petmisel pahavara vabatahtlikule paigaldamisele.

Hea näide on viimasel ründel kasutatud pahavara, tuntud nimede MacSecurity ja MacDefender all, mille levitamisel kasutati seni Windowsi kasutajaid edukalt õngevõtnud metoodikat: kasutaja suunati veebilehele, millel näidatud animatsioon lõi mulje, et arvuti on nakatunud viirusega.

Kui kasutaja jäi nähtut uskuma, laadis ta alla ning paigaldas vabatahtlikult
programmi, mis teda netipahaduse eest kaitseks. Paigaldatud rakendus oli loomulikult pahavara, mis suunas kasutaja suvalistel hetkedel pornolehtedele ja jätkas piinlike hetkede tekitamist niikaua, kuni inimene oli tasunud nn  registreerimistasu.

“Antud näide ei ole paraku ainus juhtum, sestap on Maci kasutajatel vaja hakata leppima teadmisega, et nad ei ole enam “turvalisel saarekesel”, vaid jõudnud pahavaraga elatist teenivate kurjategijate sihtmärkide nimistusse,” nentis
Randel.

Kasutaja teadlikkus on seda tähtsam, et Apple ei ole siiani turvaprobleemidesse väga tõsiselt suhtunud. Seda oli selgelt näha näites toodud pahavara tõrjeks loodud tarkvarapaikade ilmutamise kiirusest ning suhtlusest oma toodete
kasutajatega.

Soovitused kasutajale:
- kasuta tarkvara hankides Apple'i AppStore`i või muid usaldusväärseid allikaid
- hakka mõtlema turvatarkvara hankimisele, viirusepeletajad on Macile olemas
- tavapärane kaine mõistus päästab päeva: ära kliki kõike, mida saadetakse ning ära usu kõike, mida veebis väidetakse.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad