Apple´i arvuti kasutajal pole enam viirustest pääsu

Riigi Infosüsteemide Ameti andmeil ei ole Apple´i toodetud Maci arvutid enam viirusevabad ning kasutajad peavad sellega arvestama hakkama.

Täna avaldab Apple uuenduse operatsioonisüsteemi perekonnale OS X koodnimetusega “Lion”. Uus versioon pakub kasutajatele üle 250 uuenduse.

CERT Eesti infoturbe ekspert Tarmo Randeli sõnul oli pahavara loojate senine sihtmärk Windows selle suure leviku tõttu. “Viimased infokillud vihjavad, et Apple'i edu ei ole ka pahalastel märkamata jäänud. Kui varem nägime pigem koolipoiste
katsetusi Macile viiruste kirjutamisel, siis nüüd on näha, et Macide kasutajatele suunatud pahavara on kirjutatud palju professionaalsemalt.”

Maci pahavara puhul on hetkel valdav suund arvutikasutaja petmisel pahavara vabatahtlikule paigaldamisele.

Hea näide on viimasel ründel kasutatud pahavara, tuntud nimede MacSecurity ja MacDefender all, mille levitamisel kasutati seni Windowsi kasutajaid edukalt õngevõtnud metoodikat: kasutaja suunati veebilehele, millel näidatud animatsioon lõi mulje, et arvuti on nakatunud viirusega.

Kui kasutaja jäi nähtut uskuma, laadis ta alla ning paigaldas vabatahtlikult
programmi, mis teda netipahaduse eest kaitseks. Paigaldatud rakendus oli loomulikult pahavara, mis suunas kasutaja suvalistel hetkedel pornolehtedele ja jätkas piinlike hetkede tekitamist niikaua, kuni inimene oli tasunud nn  registreerimistasu.

“Antud näide ei ole paraku ainus juhtum, sestap on Maci kasutajatel vaja hakata leppima teadmisega, et nad ei ole enam “turvalisel saarekesel”, vaid jõudnud pahavaraga elatist teenivate kurjategijate sihtmärkide nimistusse,” nentis
Randel.

Kasutaja teadlikkus on seda tähtsam, et Apple ei ole siiani turvaprobleemidesse väga tõsiselt suhtunud. Seda oli selgelt näha näites toodud pahavara tõrjeks loodud tarkvarapaikade ilmutamise kiirusest ning suhtlusest oma toodete
kasutajatega.

Soovitused kasutajale:
- kasuta tarkvara hankides Apple'i AppStore`i või muid usaldusväärseid allikaid
- hakka mõtlema turvatarkvara hankimisele, viirusepeletajad on Macile olemas
- tavapärane kaine mõistus päästab päeva: ära kliki kõike, mida saadetakse ning ära usu kõike, mida veebis väidetakse.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad