Riik tahab ettevõtjale palkamiseks rohkem raha jagada

Riik plaanib Eestisse alalise elukohaga palgatud arendustöötaja kuludest hakata katma senise poole asemel 70%. Ülejääv kolmandik jääks ettevõtja kanda.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri kooskõlastursringil oleva määruse eelnõu kohaselt tõstetakse arendustöötaja palkamise toetuse piirmäärasid nende ametikohtade puhul, millede kehtib eeldus, et töötaja peab alaliselt
viibima Eestis.

Praegu jagunevad kulud võrdselt pooleks ettevõtja ja riigi vahel, kuid alalise elukoha nõude tõttu on see ettevõtjate hinnangul liiga kulukas - lisaks töökoha loomisele kaasnevate kuludega kaasnevad arendustöötaja rahvusvahelise tausta tõttu suured komandeeringukulud, lennupiletite hüvitamine koduriiki ning töökoha loomise kulud jne, mida käesoleva määruse raames ei toetata, selgus EASi tehtud küsitlusest.

Kui töötaja palkamisel Eestis alalise elukoha nõuet ei ole, näiteks müügijuhtidel, kelle palkamisel kasutatakse toetust aktiivselt, siis nende ametikohtade puhul piirmäärade tõstmise vajadus puudub ning seega jääb toetuse maksimaalseks piirmääraks 50%.Kuna kõrgkoolidel aga puudub omafinantseering ning seega omavastutus, siis nendele on seatud piirihind 9000 eurot.

Eesti ettevõtluspoliitika 2007-2013 rakendusplaani 2010. aasta aruandest selgus, et muudetava määruse raames said arendustöötajate kaasamise toetust 30 ettevõtet. Toetus jagunes kolme tegevussuuna vahel: rahvusvaheliste turundusjuhtide kaasamise toetamiseks tehti 22 rahastamisotsust, tootearenduse osas rahuldati 2 toetuse taotlust ning tootedisaini ja protsesside osas värvati 4 arendustöötajat.

Sel aastal ei ole tootearenduse ja tootedisaini protsessidega tegelevate töötajate palkamiseks esitatud enam ühtegi projektitaotlust.

Arendustöötaja kaasamise programmiga jagatakse aastail 2007-2013. 10,2 mln Euroopa Sotsiaalfondi raha.

Loe ka Arendustöötajate kaasamise toetamise tingimused ja kord.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad