Riik tahab ettevõtjale palkamiseks rohkem raha jagada

Riik plaanib Eestisse alalise elukohaga palgatud arendustöötaja kuludest hakata katma senise poole asemel 70%. Ülejääv kolmandik jääks ettevõtja kanda.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri kooskõlastursringil oleva määruse eelnõu kohaselt tõstetakse arendustöötaja palkamise toetuse piirmäärasid nende ametikohtade puhul, millede kehtib eeldus, et töötaja peab alaliselt
viibima Eestis.

Praegu jagunevad kulud võrdselt pooleks ettevõtja ja riigi vahel, kuid alalise elukoha nõude tõttu on see ettevõtjate hinnangul liiga kulukas - lisaks töökoha loomisele kaasnevate kuludega kaasnevad arendustöötaja rahvusvahelise tausta tõttu suured komandeeringukulud, lennupiletite hüvitamine koduriiki ning töökoha loomise kulud jne, mida käesoleva määruse raames ei toetata, selgus EASi tehtud küsitlusest.

Kui töötaja palkamisel Eestis alalise elukoha nõuet ei ole, näiteks müügijuhtidel, kelle palkamisel kasutatakse toetust aktiivselt, siis nende ametikohtade puhul piirmäärade tõstmise vajadus puudub ning seega jääb toetuse maksimaalseks piirmääraks 50%.Kuna kõrgkoolidel aga puudub omafinantseering ning seega omavastutus, siis nendele on seatud piirihind 9000 eurot.

Eesti ettevõtluspoliitika 2007-2013 rakendusplaani 2010. aasta aruandest selgus, et muudetava määruse raames said arendustöötajate kaasamise toetust 30 ettevõtet. Toetus jagunes kolme tegevussuuna vahel: rahvusvaheliste turundusjuhtide kaasamise toetamiseks tehti 22 rahastamisotsust, tootearenduse osas rahuldati 2 toetuse taotlust ning tootedisaini ja protsesside osas värvati 4 arendustöötajat.

Sel aastal ei ole tootearenduse ja tootedisaini protsessidega tegelevate töötajate palkamiseks esitatud enam ühtegi projektitaotlust.

Arendustöötaja kaasamise programmiga jagatakse aastail 2007-2013. 10,2 mln Euroopa Sotsiaalfondi raha.

Loe ka Arendustöötajate kaasamise toetamise tingimused ja kord.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad