Politsei: liba-lotovõidu teated toovad võidu asemel kannatusi

Politseini on jõudnud järjekordsed nn „lotovõidukuulutajate“ e-kirjad. Mõistlik on taolistele kontaktivõtmise katsetele mitte reageerida ega vastuseks oma isikuandmeid, pangaandmeid ega raha saata.

Viimane teadaoleva katsega saadetakse inimesele sertifikaat, mis teatab üüratust lotovõidust (vt fotot - musta kasti asemele on kirjutatud inimese nimi, kes võib nn lotovõiduteates oma nime märgates ebaratsionaalseid otsuseid teha). Selle saamiseks tuleb inimesel aga saata kõikvõimalikke isiku- ja pangaandmeid ning tagatipuks küsitakse tihti ka veel deposiitraha, et "võit" kätte toimetada.

PPA kriminaalosakonna rahapesu andmebüroo politseileitnant Aivar Orukask soovitab taolised teated lihtsalt tähelepanuta jätta ja kustutada. "Kui taoliste kirjade peale saata tundmatutele inimestele oma isiku- ja pangaandmeid, suurendab inimene võimalust langeda näiteks identiteedikuriteo ohvriks," selgitab Orukask.

Taoliste meilide saatmine ega inimestelt raha küsimine pole küll kuritegu, kuid politsei peab vajalikuks iga mõne aja tagant meelde tuletada, et nn lotovõitude jms reageerimisel võib pahaaimamatu inimene ühel hetkel oma varast ilma jääda või sattuda tülikatesse sekeldustesse. Küll on Eestis kuritegu identiteedivargus, mida annab suuresti ennetada kui hooletult oma isiku- ja pangaandmeid välja ei anna.

Galerii

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad