Politsei: liba-lotovõidu teated toovad võidu asemel kannatusi

Politseini on jõudnud järjekordsed nn „lotovõidukuulutajate“ e-kirjad. Mõistlik on taolistele kontaktivõtmise katsetele mitte reageerida ega vastuseks oma isikuandmeid, pangaandmeid ega raha saata.

Viimane teadaoleva katsega saadetakse inimesele sertifikaat, mis teatab üüratust lotovõidust (vt fotot - musta kasti asemele on kirjutatud inimese nimi, kes võib nn lotovõiduteates oma nime märgates ebaratsionaalseid otsuseid teha). Selle saamiseks tuleb inimesel aga saata kõikvõimalikke isiku- ja pangaandmeid ning tagatipuks küsitakse tihti ka veel deposiitraha, et "võit" kätte toimetada.

PPA kriminaalosakonna rahapesu andmebüroo politseileitnant Aivar Orukask soovitab taolised teated lihtsalt tähelepanuta jätta ja kustutada. "Kui taoliste kirjade peale saata tundmatutele inimestele oma isiku- ja pangaandmeid, suurendab inimene võimalust langeda näiteks identiteedikuriteo ohvriks," selgitab Orukask.

Taoliste meilide saatmine ega inimestelt raha küsimine pole küll kuritegu, kuid politsei peab vajalikuks iga mõne aja tagant meelde tuletada, et nn lotovõitude jms reageerimisel võib pahaaimamatu inimene ühel hetkel oma varast ilma jääda või sattuda tülikatesse sekeldustesse. Küll on Eestis kuritegu identiteedivargus, mida annab suuresti ennetada kui hooletult oma isiku- ja pangaandmeid välja ei anna.

Galerii

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad