Sularahatehingutest peab tulevikus teatama ka MTÜ

Rahandusministeeriumis on valminud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse (RTRTS) muutmise eelnõu, mis laiendab rahapesu andmebüroo haarmeid veelgi.

Olulisemad kavandatavad muudatused:

Kohustatud isikute hulka RTRTS mõistes lisatakse väärismetalli või vääriskivide kokkuostu ja hulgimüügiga tegelevad isikud, samuti mittetulundusühingud ja sihtasutused.

Mittetulundusühingute ja sihtasutuste puhul hakkab teavitamiskohustus kehtima juhul, kui neile tasutakse sularahas üle 15 000 euro, ülekandega üle 30 000 euro või võrdväärne summa muus vääringus, sõltumata sellest, kas tasumine toimub ühe maksena või mitme omavahelist seost omava maksena.

Kohustatud isikutel tuleb teatada ka kahtlaste tehingute katsetest, isegi kui tehing ise reaalselt ei toimu.

Krediidi- ja finantseerimisasutuste kohustus klient esmakordse kliendisuhte tekkimisel näost-näkku identifitseerida saab mõned erandid, näiteks võib teatud juhul tugineda varem teise krediidiasutuse või finantseerimisasutuse poolt tehtud isikusamasuse tuvastamisele, kui see on kirjalikult dokumenteeritud. Kuni 7-aastaste laste puhul on võimalik isikut tuvastada sünnitunnistuse abil, ilma et peaks spetsiaalselt ID-kaardi või passi taotlema.

Täpsustatakse teate saatmise tähtaega, mis saab olema üsna lühike: kui kohustatud isik tuvastab tegevuse või asjaolud, mille tunnused osutavad rahapesule, terrorismi rahastamisele või sellise tegevuse katsele või mille puhul tal on kahtlus või ta teab, et tegemist on rahapesu või terrorismi rahastamisega, on ta kohustatud sellest viivitamata, kuid mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul teatama rahapesu andmebüroole.

Rahapesu andmebüroo ülesannete ehk volituste hulka lisatakse õigus tegeleda kriminaaluurimisega, täpsemalt rahapesu- ja sellega seotud eelkuritegude kohtueelse uurimise ja jälitustegevusega.

Väärismetalli või vääriskivide hulgimüügi ja kokkuostuga tegelevatele isikutele kehtestatakse kohustus omada registreeringut majandustegevuse registris (MTR).

MTRi registreeringu saamiseks ei tohi lisaks juhatuse liikmetele olla kehtivaid kuriteokaristusi ka ettevõtte prokuristi(del), keda kasutatakse erinevates skeemides järjest enam.

Muudatuste jõustumise ajaks on määratud 1. detsember 2011, välja arvatud väärimetalli või vääriskividega kauplejate majandustegevuse registris registreerimise kohustus, mis tuleb täita hiljemalt 2012. aasta maiks.

Seni on seaduseelnõu kooskõlastanud ainult välisministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (märkustega), teised ministeeriumid on vastamise tähtaja ületanud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad