Savisaar: maksuparadiis annaks Eestile vajaliku sädeme

Täna Äripäeva online-intervjuus Äripäeva lugejate küsimustele vastanud Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on maksuparadiisi idee hea, sest sellist sädet Eesti majandus täna vajab. 

Lugeja küsis: Kas Eestis on võimalik teha maksuparadiisi konkreetsele majandussektorile, mis nõuab kõrgelt kvalifitseeritud töötajaid, näiteks riskifondid või tarkvara arendus? Minu arvates on see hea võimalus meelitada välismaa firmad oma spetsialistidega Eestisse ja meie noori spetsialiste Eestis hoida. Kui valite majandussektorit, mis on peaaegu olematu Eestis, siis maksutulu ei vähenda, kuid meil oleks suur potentsiaal. Kas Euroopa Liit lubab seda?

Teoreetiliselt on maksuparadiisi loomine teatud majandussektorile võimalik, kuid see eeldaks laiapinnalist ühiskondlikku kokkulepet selleks, et valdav enamus meist leiaks, et teatud konkreetse majandussektori eelisarendamine on Eesti tugeva edasise arengu huvides. Täna sellise kokkuleppe pinda Eestis ei ole.

Euroopa Liit loomulikult sellisele maksuparadiisile eriti positiivselt ei vaataks ja leiaks, et Eesti kasutab keelatud võtteid ning loob ebaausat konkurentsi. Olgugi, et ELis on suund maksupoliitika ühtlustumisele, kujundab täna iga riik oma makse ikka ise. Seega saab Eesti hea tahtmise juures kas otse või kuidagi ümber nurga liikudes mõne majandussektori maksudest vabastada küll. Või, nagu ka küsimuses on mainitud, et kui võtta soodusarendatavaks mõni hetkel olematu majandussektor, siis ei peagi kellelegi maksuvabastust välja kuulutama. Lihtsalt tuleb teha nii, et uus sektor kuidagi maksudest üldse pääseks – lihtsalt tekib ilma maksukohustuseta ja kõik.

Maksuparadiisi idee on hea selles mõttes, et mingisugust taolist sädet meie majandus täna vajaks. Et oma majandust käima saada ja rahvusvahelises konkurentsis tõsiselt arvestatava koha leida, selleks peame midagi säravat leiutama. Lihtsalt tühi jutt ekspordist, osad üksikud edukad ettevõtted, poliitiline kemplus avaliku raha ümber või muud analoogilised käigud meid piisavalt edasi ei vii. Vajame säravat ja üldrahvusliku kandepinnaga ideed. Maksuparadiis võiks olla selle kategooria näide küll.

Loe kogu intervjuud Äripäeva veebist.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad