Laeva- ja lennukipersonali lähetuskulud selgemaks

Täna valituse ette jõudva eelnõu kaotab lähetuskulusid reguleerivast määrusest erisuse laevapere ja lennuki personali lähetuse kulude kohta.

Rahandusministeeriumi teatel on eelnõu eesmärk kehtestada laevapere liikmetele ja tsiviilõhusõiduki meeskonnaliikmetele töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord sarnaselt teistele töötajatele.

Töötaja töölähetusega seotud kulude ja kahju hüvitamise erisuse võrreldes
võlaõigusseadusega sätestab TLS § 40. Nimetatud erisus kehtib kõikide TLS
kohaldumisalasse jäävate töötajate, sealhulgas laevapere liikmete ja tsiviilõhusõiduki meeskonnaliikmete, suhtes ning selle rakendamist täpsustab TLS § 40 lg 3 alusel välja antud määrus. Kehtiv määrus välistab selle kohaldamisalast laevapere liikmed ning tsiviilõhusõiduki meeskonnaliikmed, kuigi nende viibimist tööülesannete täitmisel on võimalik eelnevalt analüüsitult sarnaselt teistele töötajatele käsitleda töölähetusena.

Nii on tekkinud olukord, kus laevapere liikmetel ja tsiviilõhusõiduki meeskonnaliikmetel on küll õigus töölähetustega seotud kulude hüvitamisele, kuid puudub erinevalt teistest töötajatest kulude hüvitamise täpsem kord. Õiguskantsler leidis põhiseaduslikkuse järelevalve käigus, et selline olukord on vastuolus põhiseadusega.

Eelnõu § 1 muudab määruse Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord lõiget 3 viisil, mis kaotab määruse kohaldamise välistuse laevapere liikmetele ja tsiviilõhusõiduki meeskonnaliikmetele.

Määrus on ette nähtud jõustuma tänavu septembrist.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad