Mullu lisandus enam kui miljon dollarimiljonäri

Üleilmne rikkus kasvas mullu kriisieelse tempoga ehk kaheksa protsendi võrra, ulatudes 121,8 triljoni USA dollarini. Dollarimiljonäride arv ulatus 12,5 miljonini, kasvades aastaga enam kui kümnendiku võrra.

Rikkuse kasvumäär on võrreldes finantskriisieelse ajaga, mil see kasvas keskmiselt 11% aastas, mõnevõrra langenud, vahendab fondijuht Märten Kress blogis Finantsvaade.ee. ahvusvahelise konsultatsioonifirma Boston Cosulting Group raportit Global Wealth 2011 – Shaping a New Tomorrow. Järgmisteks aastateks ootab konsultatsioonifirma globaalse rikkuse kasvumääraks ligikaudu 6% aastas.

Kõige enam kasvas rikkus aastatagusega võrreldes Aasias (v.a. Jaapan), 17,1%, järgnesid Põhja-Ameerika 10,2% ja Lähis-Ida regioon 8,6% kasvumääradega. Regioonidest ainsana vähenes rikkus Jaapanis, -0,2% võrreldes 2009. a lõpu seisuga. Enamus rikkuse kasvust (59%) tuli 2010. aastal finantsturgude tõusust, ülejäänud kasvu moodustasid suurenenud säästud. Põhja-Ameerikas, kus aktsiainvesteeringute osakaal rahapaigutustes on kõrgeim (44% varadest), moodustas rikkuse kasv finantsturgude tõusu toel kogunisti 81% kogu rikkuse kasvust.

Miljonäride arv maailmas kasvas aastaga 12,2% ning 2010. aasta lõpu seisuga oli maailmas ligikaudu 12,5 miljonit majapidamist, kelle varade maht ületas 1 miljoni USA dollari piiri. Arvuliselt kõige rohkem miljonäre elab USA-s (5,22 miljonit), millele järgnevad Jaapan ja Hiina vastavalt 1,53 ja 1,11 miljoni miljonäriga. Esiviisikus on veel Suurbritannia ja Saksamaa 570 ja 400 tuhande miljonäriga.

Proportsionaalselt kõige rohkem miljonäre rahvastikust on Singapuris (15,5%), Šveitsis (9,9%), Kataris (8,9%), Hongkongis (8,7%) ja Kuveidis (8,5%). Ülirikkaid, kelle varandus ületab 100 miljoni USA dollari piiri, on arvuliselt enim USA-s, Saksamaal ja Saudi Araabias.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad