Erikohtlemisega ühenduste nimekiri läheb muutmisele

Rahandusminister tutvustab täna valitsusele eelnõud, mille kohaselt lisatakse tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja 32 uut ühendust ja kustutatakse 18.

Eelnõu kohaselt lisatakse mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja 32 uut mittetulundusühingut ja sihtasutust ning 2 usulist ühendust.

Tulumaksuseaduse kohaselt kinnitab valitsus tulumaksusoodustusega nimekirja ning ühendused kantakse nimekirja vastavalt 1. juulist või 1. jaanuarist.

Teise eelnõu kohaselt tehakse ettepanek kustutada tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirjast 18 ühingut.

Tulumaksuseaduse alusel on valitsusele antud õigus kustutada ühing nimekirjast, kui selgub, et ta ei vasta seadusega sätestatud tingimustele, sealhulgas ei ole heategevuslik ning ei tegutse avalikes huvides. Maksu- ja tolliamet kontrollib nimekirja kantud ühingute tegevust. Tingimustele mittevastavuse avastamisel teeb maksuhaldur ettepaneku ühingu nimekirjast kustutamiseks. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad