Enamus aasta-aruandeist esitatakse taas viimasel minutil

Justiitsministeeriumi teatel on neli päeva enne tähtaega esitatud vähem kui pool kohustuslikest aasta-aruannetest. Tähtaeg kukub sel reedel 1. juulil.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on varasemate aastate kogemus näidanud, et inimesed hilinevad majandusaasta aruannete esitamisega eeskätt hooletusest või lihtsalt teadmatusest.

„Näiteks ei teata alati, et aruanne tuleb esitada ka siis, kui majandusaastal mingit majandustegevust ei toimunudki. Samas on aruannetel kanda oluline roll läbipaistva ja ausa majanduskeskkonna kujundamisel – avalikud ja kättesaadavad aruanded annavad nii klientidele, partneritele kui ka avalikkusele vajaliku ülevaate selle kohta, kuidas ettevõttel tegelikult läheb,“ toonitas minister.

Reedeks peavad ettevõtted, MTÜd ja sihtasutused, mille aruandeperiood algas 1. jaanuaril 2010, esitama oma majandusaasta aruande elektrooniliselt e-äriregistri ettevõtjaportaalis. 

Eilseks olid äriühingud esitanud 32 887 aruannet ehk 32,42% kõigist aruannetest. Eelmisel aastal samal ajal oli esitatud 31 679 äriühingu aruannet, mis toona moodustas kogumahust 33,91%. Mittetulundusühingud ja sihtasutused on tänaseks esitanud 8462 aruannet ehk 27,95% kõigist aruannetest.

Lisaks on praeguseks hetkeks süsteemi sisestatud, kuid registrile veel mitte edastatud 27 885 äriühingu aruannet ja 9395 mittetulundusühingu aruannet.

Aruandekohuslasi on kokku 131 704, sealhulgas äriregistris 101 431 ja mittetulundusühingute ja sihtasutuste registris 30 273.

Erinevalt varasemast peavad mittetulundusühingud tänavu juba teist aastat oma majandusaasta aruanded esitama mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile – enne seda esitasid nemad aruanded maksu- ja tolliametile.

Aruanne tuleb esitada registrile elektrooniliselt e-äriregistri ettevõtjaportaalis ning esitatud aruanne peab vastama kehtestatud vorminõuetele. Äriregistri ettevõtjaportaali saab siseneda ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või internetipanga kaudu. Need, kes ei soovi ise aruannet ettevõtjaportaali sisestada, saavad selleks volitada oma raamatupidaja. Samuti saab portaali kaudu anda juurdepääsuõiguse audiitorile, kes saab vormistada raamatupidamise aastaaruande kohta vandeaudiitori aruande otse portaalis. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad