Eesti muudab kohtust pääsemiseks maksuseadust

Rahandusministeerium valmistab ette välismaiste investeerimisfonde diskrimineerivate maksustamiseeskirjade muutmist, et Euroopa Kohtust pääseda.

"Eelnõu on väljatöötamisel. Eelnõu töötab välja rahandusministeeriumi maksupoliitika osakond, aga tähtaegadest on praegu veel vara rääkida," edastas ministeeriumi pressiesindaja vastuseks Äripäeva järelpärimisele.

Euroopa Komisjon teatas möödunud neljapäeval, et esitas Eestile ametliku nõudmise muuta riigi maksuseadust, kuna see on mitteresidendist investeerimisfondide suhtes diskrimineeriv. Eesti maksuõiguse järgi koheldakse omamaiseid investeerimisfonde soodsamalt kui ELi muudes liikmesriikides või Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikides asutatud võrreldavaid investeerimisfonde. Reaalselt tähendab see seda, et residentidest fondidel on õigus saada maksuvabastust kinnisvaratulult, samas kui ELi muudes liikmesriikides ja EMP riikides asutatud võrreldavaid fonde maksustatakse, tekitades neile seega kõrgema maksukoormuse.

Komisjon on seetõttu seisukohal, et Eesti ei täida ELi eeskirju, rikkudes teenuste osutamise vabadust ja kapitali vaba liikumist. Nimelt võib Eestis kehtiv maksuseadus suunata kodanikke eelistama ELi muudes liikmesriikides või EMP riikides asutatud fondidele kohalikke fonde.

Komisjon esitas nõudmise põhjendatud arvamusena, mis on ELi rikkumismenetluste teine etapp. Kui kahe kuu jooksul ei saada rahuldavat vastust, võib komisjon anda Eesti Euroopa Kohtusse.

Maksuerinevus puudutab lepingulisi investeerimisfonde ehk selliseid fonde, mis ei ole asutatud juriidilise isikuna. Kui selline välismaine fond saab Eestist kinnisvaratulu, maksustatakse see tulu saamise ajal kas fondiosanike tuluna või fondivalitseja tuluna juhul, kui kõik osanikud või nende residentsus pole teada. Eesti lepingulise fondi investorid peavad tulumaksu maksma alles fondi osakuid müües või fondist väljamakseid saades, selgitas rahandusministeerium maksuerinevuse sisu.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad