Eesti muudab kohtust pääsemiseks maksuseadust

Rahandusministeerium valmistab ette välismaiste investeerimisfonde diskrimineerivate maksustamiseeskirjade muutmist, et Euroopa Kohtust pääseda.

"Eelnõu on väljatöötamisel. Eelnõu töötab välja rahandusministeeriumi maksupoliitika osakond, aga tähtaegadest on praegu veel vara rääkida," edastas ministeeriumi pressiesindaja vastuseks Äripäeva järelpärimisele.

Euroopa Komisjon teatas möödunud neljapäeval, et esitas Eestile ametliku nõudmise muuta riigi maksuseadust, kuna see on mitteresidendist investeerimisfondide suhtes diskrimineeriv. Eesti maksuõiguse järgi koheldakse omamaiseid investeerimisfonde soodsamalt kui ELi muudes liikmesriikides või Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikides asutatud võrreldavaid investeerimisfonde. Reaalselt tähendab see seda, et residentidest fondidel on õigus saada maksuvabastust kinnisvaratulult, samas kui ELi muudes liikmesriikides ja EMP riikides asutatud võrreldavaid fonde maksustatakse, tekitades neile seega kõrgema maksukoormuse.

Komisjon on seetõttu seisukohal, et Eesti ei täida ELi eeskirju, rikkudes teenuste osutamise vabadust ja kapitali vaba liikumist. Nimelt võib Eestis kehtiv maksuseadus suunata kodanikke eelistama ELi muudes liikmesriikides või EMP riikides asutatud fondidele kohalikke fonde.

Komisjon esitas nõudmise põhjendatud arvamusena, mis on ELi rikkumismenetluste teine etapp. Kui kahe kuu jooksul ei saada rahuldavat vastust, võib komisjon anda Eesti Euroopa Kohtusse.

Maksuerinevus puudutab lepingulisi investeerimisfonde ehk selliseid fonde, mis ei ole asutatud juriidilise isikuna. Kui selline välismaine fond saab Eestist kinnisvaratulu, maksustatakse see tulu saamise ajal kas fondiosanike tuluna või fondivalitseja tuluna juhul, kui kõik osanikud või nende residentsus pole teada. Eesti lepingulise fondi investorid peavad tulumaksu maksma alles fondi osakuid müües või fondist väljamakseid saades, selgitas rahandusministeerium maksuerinevuse sisu.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad