7 soovitust jaaniõhtuks

Päästeamet tuletab meelde 7 ohutusreeglit, et jaanipühad saaksid toredad ning lõppeksid sama hästi ja heatujuliselt, nagu need homme algavad.

* Ujumas käi ainult kaine peaga, samuti hoolitse selle eest, et sõbrad pärast alkoholi joomist ujuma ei läheks. Kodust eemal olles hoia alati kaasas ka laetud mobiiltelefon, et õnnetuse juhtudes saaks hädaabinumbrilt 112 abi kutsuda.

* Lõket tehes pea kinni tuleohutusnõuetest, samuti kohaliku omavalitsuse heakorraeeskirjadest. Lõkke ümbrus tuleb poole meetri ulatuses heinast puhastada, et tuli edasi ei leviks. Samuti ei tohi lõkke läheduses olla kergesti süttivaid materjale.

* Kuni ühemeetrise läbimõõduga lõkke ohutu kaugus on hoonetest 8 ja metsast 10 meetrit. Lõkke juures olgu käepärast ämber vett või tulekustuti.

* Ühe kuni kolmemeetrise läbimõõduga lõkke ohutu kaugus on hoonetest 15 ja metsast 20 meetrit. Kustutamiseks peavad käeulatuses olema kaks ämbrit vett või paar tulekustutit.

* Üle kolmemeetrise läbimõõduga lõkke tegemiseks peab olema kohaliku päästekeskuse luba.

* Ka grillimisel tuleb kinni pidada tuleohutusnõuetest. Puudega köetava grillseadme ohutu kaugus hoonetest, metsast ja põlevmaterjalidest on 5 meetrit. Kui kasutatakse valmis grillsütt, siis on ohutuks kauguseks 2 meetrit. Käepärast hoia ka esmased kustutusvahendid.

* Lõket tehes ja grillides ei tohi tuld kunagi järelevalveta jätta, pärast tule tegemist tuleb põlemisjäägid hoolikalt kustutada.

Infot tuleohutusnõuete kohta saab ka päästeala infotelefonilt 1524.

Päästeamet soovib kõigile ohutut ja turvalist jaanipüha!

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad