Maamaksurindel muutusteta

Koduomanikud maamaksust vabastava eelnõu teine lugemine jätkus täna riigikogus sarnaselt eelmiste lugemistega - opositsiooni venitamistaktika tõttu jäi teine lugemine pooleli, kuna istungi töötaeg sai otsa.

Rahanduskomisjoni esimehel Sven Sesteril tuli täna taas vastata keskerakondlaste ja sotside küsimustele, mille hulgas oli ka neid, mis olid juba varem esitatud ning millele Sester soovitas vastuseid otsida eelmise istungi stenogrammist.

Alustuseks tervitas keskerakondlane Aivar Riisalu kõnepulti astunud Sesterit repliigiga: "Ma annan sulle võimaluse ennast soojaks rääkida. Kogu see maksudega mängimine ja see maamaksu värk siin – nüüd puldis sa oled juba mitu päeva seisnud, ütle, kas sul häbi ka on või?"

"Aitäh, hea Aivar! Teate, aga mille üle häbeneda? Eelnõu, mis täna meil saalis on, annab võimaluse Eesti elanikele, kes omavad kodu, tiheasustuse puhul 1500 ruutmeetrit ja hajaasustuse puhul 2 hektarit vabastada kodualust maad. Kui selline asi on häbiasi, siis mina sellest aru ei saa. Ma arvan, et pigem peaksid häbenema need, kes selle asja vastu on. Aga ma saan aru, et siin saalis keegi sellele vastu suure tõenäosusega ei ole, kuna isegi meie suurim linn Tallinna linn on tulnud sellega välja, et vabastada analoogsetel suurustel kodualune maa maamaksust," kostis talle vastu Sester.

Lisaks tekkis riigikogusaalis terve rida protseduurilisi küsimusi, nagu näiteks see, mitu küsimust keegi riigikogulastest saab esitada, kuna tegemist on eelmisel korral pooleli jäänud teise lugemisega.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere nentis, et maamaksust vabastamise seaduse menetlemisel jääb vägisi mulje, et Keskerakonna venitamistaktika käib selle nimel, et riigi käest kodualuse maa eest rohkem kompensatsiooni välja pressida. Randpere viitas sellele, et sel aastal laekub linnale kodualuselt maalt 6,9 miljonit eurot maamaksu, 2012 oleks uue maksumäära järgi arvestuslikult võimalik Tallinna koduomanikelt välja pigistada 11, 6 miljonit eurot.

’’Linnajuhid loodavad, et riik neile kehtestatud kõrgemate maksumäärade alusel maamaksust saamata jäänud tulu kompenseerib. Selle raha peale
mäng käibki. Tallinn tahab uued maksumäärad kinnitada volikogus sel neljapäeval ja igal juhul teha seda enne, kui riik omapoolse kodualuse
maa maksust vabastamise eelnõu riigikogus vastu võtab,’’ ütles Randpere.

Kuna ka täna jäi eelnõu lugemine istungi tööaja lõppemise tõttu pooleli, jätkatakse sellega homme kell 14 algaval istungil.

 Loe istungi stenogrammi SIIT .

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad