Registreeritud töötute arv langes mais 

Mais jätkus langus registreeritud töötute arvus. Kuu lõpus oli töötuna arvel 56 265 inimest ehk 8,7% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust, teatas töötukassa.

Mais registreeris end töötukassas 5528 uut töötut, mis on väiksem eelnevatel kuudel registreeritud töötute arvust. Võrreldes eelnevate kuudega oli rohkem arveloleku lõpetamisi ning kokkuvõttes jätkus langus registreeritud töötute arvus. Mais lõpetati arvelolek 10 734 töötul. 58% juhtudest oli arveloleku lõpetamiste põhjuseks tööleminek. Toetudes eelnevatel kuudel tehtud võrdlustele töötukassa andmetega töötuskindlustusmakse laekumise kohta võib väita, et tegelik ametlikult hõivesse liikujate osakaal on veelgi kõrgem, sest kõik inimesed ei teata töötukassale, et nad on leidnud uue töökoha.

Mai jooksul oli töötuna arvel 65 545 inimest ja kuu lõpus oli registreeritud töötute arv 56 265. Võrreldes eelmise aasta mai lõpu seisuga on registreeritud töötute arv vähenenud 34%. Registreeritud töötute arv moodustas mai lõpus 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 8,7%. Kõrgeim oli registreeritud töötuse määr endiselt Ida-Virumaal (14,7%) ja madalaim Jõgevamaal (5,4%).

Varasema töökogemusega registreeritud töötute osakaal kõigist registreeritud töötutest oli mai lõpus 85%. Kõige suurema osa (21%) eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid jätkuvalt oskus- ja käsitöölised, kelle hulka kuuluvad reeglina ka ehitustöölised. Järgnesid lihttöölised (20%) ning teenindus- ja müügitöötajad (18%).

Mai jooksul lisandus kokku 4 954 uut tööpakkumist, mis on suurem eelnevate kuude tasemest. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 7 890. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtades oli teenindus- ja müügitöötajatele (24%). Järgnesid oskus- ja käsitöölistele (20%) ning seadme- ja masinaoperaatoritele (18%) pakutavad töökohad.

Tööalasel koolitusel osaleti mais 4112 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1059 korral. Tööpraktikal osales 623, tööharjutusel 482 ning tööklubis 949 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1533 inimesele. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 45 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 71 uut töökohta. Palgatoetusega rakendus mais tööle 606 inimest. Kokku oli mais palgatoetusega töötamas 3648 inimest.

Töötukassa maksis mais töötuskindlustushüvitist 13 153 inimesele ehk 20% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine kalendrikuu eest makstud hüvitis oli 291 eurot ning hüvitise maksmisele kulus kokku üle 3,3 miljoni euro. Ligikaudu 64 euro suurust töötutoetust sai mais 10 796 inimest ehk 16% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa mais 453 inimesele. Keskmine mais määratud hüvitis oli 1185 eurot ja hüvitise kulu oli  525 tuhat eurot.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa mais 229 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 1568 eurot ning hüvitise maksmiseks kulus töötukassal mais üle 526 tuhande euro.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad