MTA märgukiri suurendas pakendiaktsiisi laekumist

Maksu-ja tolliameti märgukiri pani pandiaktsiisi prognoositust oluliselt kiiremini laekuma - maikuus maksid ettevõtted ligi 25 000 eurot pandiaktsiisi.

Aprilli algul saatis maksu- ja tolliamet koostöös keskkonnainspektsiooniga 119 ettevõttele märgukirja, milles palus üle kontrollida pakendiseaduse aruandekohustusega seonduvad andmed ja teha vajadusel vastavad parandused.

"Esmane analüüs näitab, et valdavas osas on märgukirjad jõudnud õigete isikuteni. Sellest annab tunnistust maikuu jooksul prognoositust oluliselt rohkem laekunud pakendiaktsiisi – ligi 25 000 eurot. Aasta lõpuni planeeris rahandusministeerium pakendiaktsiisi koguda 32 000 eurot, tänaseks on laekunud juba 40 000 eurot," ütles maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik.

Tagasiside kahe ametkonna saadetud märgukirjade saanutelt oli maksuhalduri sõnul väga hea, ettevõtjad on täpsustavaid küsimusi esitanud nii maksuametile kui ka Keskkonnainspektsioonile. Märgukirjade tulemusel on ettevõtjad asunud ka oma varem märgitud koguseid pakendiregistris parandama.

„Analüüsime koos keskkonnainspektsiooniga kirja saanud ettevõtete käitumist ja kui vaja, alustame ka järelkontrolli. Lisaks informeerime täiendavalt ettevõtteid, kelle osas on kahtlus, et neil on esitamata pakendiseaduse aruandekohustusega seonduvad andmed,” rääkis Lemendik, kelle sõnul seisab amet selle eest, et kõiki turul tegutsevaid ettevõtteid koheldaks võrdselt kellelegi konkurentsieeliseid loomata.

Keskkonnainspektsiooni peadirektori asetäitja Olav Avarsalu hinnangul on MTA ning keskkonnainspektsiooni koostöö pakendiettevõtete kontrollimisel andnud häid tulemusi.

„Koos suudame riske paremini hinnata ning kaitseme korraga mõlemat – nii loodus- kui majanduskeskkonda. Aitame kaasa pakendiseaduse eesmärkide täitmisele, samuti on oluline ettevõtete võrdse kohtlemise põhimõte, sest ettevõtted peavad ühtmoodi täitma seadusest tulenevaid nõudeid,” ütles Avarsalu.

Tasub teada

Ettevõtjad, kes lasevad Eestis turule pakendatud kaupa, peavad pakendijäätmete üle arvestust pidama, andmed riiklikule pakendiregistrile esitama ja pakendiaktsiisi maksma.

Pakendiaktsiisist on vabastatud pakendiettevõtjad, kes kas ise või taaskasutusorganisatsioonide abil täidavad pakendijäätmete taaskasutamise määrad.

Pakendiaktsiisist on vabastatud ka need pakendiettevõtjad, kes lasevad turule kaupa plastist pakendis, mille mass on alla 10 kg aastas ja muust materjalist pakendis, mille mass on alla 20 kg aastas.

Pakendiaktsiisiga seotud informatsioon:

* http://www.emta.ee/index.php?id=24899  
*
http://www.emta.ee/index.php?id=25517

Pakendiseadus asub SIIN.  

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad