Statistikaamet korrigeeris aprilli jaemüügi kasvu 5%-le 

Statistikaamet korrigeeris mai viimasel päeval avaldatud numbreid aprilli jaemüügi kasvu kohta 8%-lt 5%-le.

Ameti selgitusel on 3%-se vahe tekkimise põhjuseks mootorikütuse jaemüügile spetsialiseerunud kaupluste tegevusala täpsustatud andmete lisandumine.

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2011. aasta aprillis eelmise aasta aprilliga võrreldes püsivhindades 5%, teatas Statistikaamet. Jaemüük kasvas tänavu kolmandat kuud järjest.

Eelmise aasta sama kuuga võrreldes hakkas jaekaubandusettevõtete jaemüük 2010. aasta sügisel pärast ligi kahe ja poole aastast langust taas kasvama. Tänavu jaanuaris jaemüük langes veidi, kuid veebruaris pöördus taas tõusule ning kasv jätkus ka märtsis ja aprillis.

Aprillis oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 315 miljonit eurot (ligi 5 miljardit krooni). Kaupade jaemüügi kasvu mõjutasid enim tööstuskaupade kauplused, kus jaemüük suurenes 2010. aasta aprilliga võrreldes kümnendiku. Müük suurenes enamikul tegevusaladel, vaid apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes oli jaemüük väiksem kui eelmise aasta aprillis. Selle tegevusala puhul oli üheks languse põhjuseks ka eelmise aasta kõrgem võrdlusbaas.

Aprillis suurenes jaemüük enim spetsialiseerimata tööstuskaupade kauplustes, kus müük kasvas aastases võrdluses 18%. Hästi läks ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjali kauplustel ning muudel spetsialiseeritud kauplustel. Neis kauplustes suurenes jaemüük vastavalt 13% ja 12%. Aasta algusest languses püsinud tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kaupluste müük pöördus aprillis taas tõusule, kasvades eelmise aasta aprilliga võrreldes 6%.

Ka toidukaupade kaupluste jaemüük paranes aprillis mõnevõrra ning pöördus langusest tõusule, kasvades 2010. aasta aprilliga võrreldes 1%. Nende kaupluste jaemüügi kasvule avaldas osaliselt mõju eelmise aasta aprilli madal võrdlusbaas. Samas on toidukaupade hinnatõus endiselt kiire.

Võrreldes eelmise kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 3%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli suurenemine 1,5%. 2011. aasta nelja kuuga (jaanuar–aprill) suurenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes püsivhindades 3%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli aprillis 382 miljonit eurot (ligi 6 miljardit krooni), millest kaupade jaemüük andis 82%. 2010. aasta aprilliga võrreldes suurenes müügitulu jooksevhindades 10%, eelmise kuuga võrreldes 2%.

Jaekaubandusettevõtete jaemüügi mahuindeks ja selle trend?,
jaanuar 2002 – aprill 2011 (2005 = 100)

a Trend on sesoonsusest ja juhuslikest häiritustest puhastatud aegrida, mis näitab aegrea arengusuunda ja -kiirust.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad