Raamatupidajate lemmikud mais: TOP 10

Vaata, millised olid need kümme lugu, mis raamatupidaja.ee lugejaid maikuus kõige enam huvitasid.

1. Kui palju maksab tööandja sõiduautoga tehtud erasõit?
Maksu-ja tolliamet pani kirja mõned erisoodustuse arvutamise näited juhtudeks, kui töötaja kasutab tööandja sõiduautot tasuta või soodushinnaga tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks.
Tööandja auto kasutamisest tekkiv erisoodustus on läbi aegade olnud raamatupidaja.ee-s üks suurema lugejahuviga teemasid, polnud erandiks ka seekordne lugu.

2. Võla sissenõudmiskulude tasumise üle enam vaielda ei saa
Võlaõigusseaduses muutus üks võlausaldajate ja võlgnike jaoks väga oluline säte. Nimelt võib laenuandja alates aprillist nõuda võlgnikult viivitusest põhjustatud mõistlike võla sissenõudmiskulude hüvitamist. Kuidas ja miks, kirjutas lugejate jaoks lahti Ivar Tammemäe, Intrum Justitia ASi tegevdirektor.

3. Tööandja sõiduauto erasõitude maksustamise määr sõltugu auto väärtusest
Eestis kehtiva tööandja sõiduauto erasõitude maksustamise kord võib meeldida või mitte, kuid kindlasti tuleb seda pidada lihtsaks. Rödl & Partner Audit OÜ vandeaudiitor Mart Nõmperi sõnul peaks maksustamise määr aga olema sõltuvuses auto väärtusest.

4. "Kevadtorm" viis õiguse töötutoetusele
Riigikohus märkis oma hiljutises otsuses, et töötuna arvel olev isik, kes osaleb reservväelasena reservõppekogunemisel, kaotab õiguse töötutoetusele, kuna tema töötuna arvelolek lõpetatakse avalikku teenistusse astumise tõttu.

5. Eestlasele maksab pensioni poiss Bangladeshist
Eelmisel kuul kiitis valitsus heaks riigi järgneva nelja aasta eelarvestrateegia, mida lugedes tekib palju küsimärke selle kohta, kas strateegia koostamisel on ikka esitatud õigeid küsimusi, nendib Ernst & Young Baltic ASi auditi osakonna juhtivkonsultant Eneken Napa.

6. Mis saab käibemaksust?
Selle aasta alguses avaldas Euroopa Komisjon Rohelise Raamatu käibemaksu tulevikust – lihtsama, kindlama ja tõhusama käibemaksusüsteemi kohta. MTA peadirektori asetäitja Egon Veermäe tutvustab välja pakutud käibemaksu tuleviku nelja varianti ning rõhutab, et nendega tuleb kindlasti edasi töötada ja neid sügavamalt analüüsida.

7. Ettevõtte tulumaksu reform ELis: Eestile kahjulik
Neli rahvusvaheliselt tunnustatud maksu- ja majanduseksperti kahtlevad, kas ühtse maksubaasi rakendamine tooks ELile tervikuna märkimisväärset kasu tööhõives, SKTs või efektiivsuses ja märgivad, et riigist sõltuvalt oleks nii võitjaid kui kaotajaid. Eesti jääks kaotajate poolele.

8. Lapsehoolduspuhkusel viibija asendamine: töökohustused pooleks
Advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis, kuidas saab lapsehoolduspuhkusele mineva töötaja kohustusi tähtajaliselt jagada.

9. Head emadepäeva ehk kuidas vanemahüvitise maksmisel emal ja emal vahet tehakse
Seaduse loojad on vanemahüvitise regulatsiooni sisse jätnud suure hulga ebavõrdsust, mille põhjuseks on ilmselt vähene kokkupuude igapäevaeluga, nendib oma artiklis maksumaksjate liidu jurist Gaily Kuusik.

10. "Ei" tähendab "ei" ainult siis, kui seda ütleb sinu pruut
Kas me ei jäta mitte liiga tihti kellegi "ei" tõttu oma plaani pooleli? Ajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju sõnul muutub "ei" õigele nupule vajutades "jaa"ks tunduvalt lihtsamalt ja sagedamini, kui seda arvata võiks.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad