Eesti seisukohad EL äriühingu juhtimise raamistikule said valitsuse heakskiidu

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni rohelise raamatu "Äriühingu üldjuhtimise ELi raamistik" suhtes.

Euroopa Komisjon avalikustas 5. aprillil 2011 rohelise raamatu Euroopa Liidu äriühingute juhtimise ja kontrollimise raamistiku kohta. Avaliku konsultatsiooni raames soovib komisjon äsjase majanduskriisi taustal hinnata, kas praegune äriühingute üldist juhtimist puudutav regulatsioon on adekvaatne ning mida arvavad ettevõtjad ja kodanikud ettepanekutest seda valdkonda täiendavalt reguleerida.

Valitsuse seisukoha kujundamiseks saatis justiitsministeerium kirja erinevatele organisatsioonidele, ametiasutustele ja teistele ministeeriumidele, kus paluti avaldada arvamust konsultatsiooni raames esitatud küsimuste osas.

Eelnõud esitlenud justiitsministri Kristen Michali sõnul peab Eesti oluliseks, et ettevõtluskeskkonna jaoks ei toimuks halduskoormuse kasvu ja seetõttu ei toeta Eesti liiga jäikasid börsiühingute üldjuhtimise Euroopa Liidu raamistiku reegleid.

Üldpõhimõttena pooldab Eesti võimalikult paindlikku äriühingu üldjuhtimise Euroopa Liidu raamistikku ning kohustuslikku harmoneerimist peaks äriühingute Euroopa Liidu üldjuhtimise valdkonnas olema minimaalselt ja vaid tungiva vajaduse esinemisel.

Roheline raamat "Äriühingu üldjuhtimise EL raamistik" asub SIIN.

Eesti seisukohad on lisatud failina.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad