Keskerakond ei suutnud maamaksust vabastamise eelnõud blokeerida 

Eile riigikogu istungi tööaja lõppemise tõttu pooleli jäänud kodualuse maa maamaksust vabastamise eelnõu esimene lugemine jõudis täna siiski lõpule.

Keskerakonna ettepanek eelnõu menetlusest tagasi lükata ei leidnud 51 vastuhäälega toetust.

Keskerakonna fraktsioon tegi ettepaneku lükata tagasi maamaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu, kuna see on puudulik.  Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalev Kallo rõhutas, et kodualuse maamaksu kaotamise eelnõud ole võimalik praegusel kujul vastu võtta, sest puudub terviklik nägemus seaduse rakendamisest ja sellest tulenevatest tagajärgedest.

“Rääkimata rohketest kirja- ja stiilivigadest, on vigane ka eelnõu sisu. Me ei leia sealt mingit tagajärgede ja mõjude analüüsi,” ütles Kallo.

Kallo sõnul on tegemist järjekordselt kohalike omavalitsuste tulubaasi vähendamisega. “Me ei leia eelnõust ka kompenseerimismehhanismi, sest seda ei ole ning ei kavatsetagi luua.”

Kallo märkis, et mitte ainult Keskerakonna fraktsiooni, vaid ka rahandusministeeriumi hinnangul on eelnõus palju arusaamatut ja ebaselget.

“Igasugune idee maksude vähendamiseks kõlab ilusasti ja kahtlemata meeldib rahvale, kuid reaalsuses vajame asjakohaseid analüüse maksu kaotamise tagajärgede osas," rõhutas Kallo, kelle sõnul kavatseb Keskerakonna fraktsioon seetõttu ettepanekueelnõu menetlusest siiski välja hääletada.

Eelnõusse muudatusettepanekute tegemise tähtajaks määrati 3. juuni keskpäev.

Eelnõu järgi kaob 2013. aasta 1. jaanuarist maamaks linnas, alevis ja alevikus 1500 ruutmeetri ja hajaasustuses kuni kahe hektari ulatuses kodualuselt maalt, kui maksumaksja elukoht on maal asuvas elamus.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad