Mis hetkel lõpeb maksusoodustus alla 3-aastase lapse puhul?

Küsimus: Seaduses on sätestatud, et sotsiaalmaksu makstakse kuu eest makstud tasult juhul, kui töötaja kasvatab alla 3-aastast või kolme või enamat alla 19-aastast last.Kuidas arvestada lapse vanust? Näiteks, kui esitan deklaratsiooni jaanuari 2011 eest, kas siis kuuluvad erandisse kõik töötajad, kelle laps on 31.01.2011 seisuga alla 3-aastane? Kuidas käituda töötajaga, kelle laps sai 3-aastaseks näiteks 15.01.2011? Või töötajaga, kelle laps sai 3-aastaseks 15.12.2010? Palk on arvestatud detsembri eest, jaanuari väljamaksega.

Vastus: Maksustamisperioodiks on kalendrikuu ja rakendub kassapõhine maksuarvestus. See tähendab, et tööandja õigus maksusoodustusele lõpeb lapse 3-aastaseks saamisele järgnevast kuust. TSD 2011.a. jaanuari kohta kuuluvad erandisse kõik töötajad, kelle lapsed olid jaanuaris kasvõi üks päev alla 3-aastased.

Maksu-ja tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad