Audiitori sugu mõjutab firma tulemusi

Ettevõtte majandustulemustele avaldab mõju audiitori sugu, selgus Ida-Soome Ülikooli esimesest audiitori sugu käsitlevast uuringust, mis hõlmas kokku 3500 ettevõtet viie aasta jooksul.

Tegemist oli esimese uuringuga, kus vaadeldi audiitori soo tähendust firma raamatupidamise aastaaruandele. Uuring on seda enam ainukordne, et seda ei saaks teha anglosaksi riikides, kus aruandele kirjutab alla büroo, mitte bürood esindav isik.

Uuringust selgus, et võrreldes meesaudiitorite poolt üle vaadatud aruannetega kasutatakse naisaudiitorite üle vaadatud aruannetes selgelt enam võtteid, mille abil surutakse majandustulemusi allapoole.

Uuringus vaadeldi eri sugu olevate audiitorite seisukohti nn kosmeetiliste töötlemiste osas. Selle all mõeldi turundusest tuntud ”99” efekti, kus ettevõtte tulemusi üritatakse töödelda viisil, et need oleksid 99 asemel pigem 101. Sel tegevusel pole suurt majandluslikku efekti, kuid see mõjutab psühholoogiliselt näiteks rahastajaid ja teisi osapooli.

Uuringust selgus, et kosmeetilist tulemustega manipuleerimist naisaudiitorite poolt ei esine praktiliselt üldse, seevastu kui meesaudiitorite auditeeritud tulemustes on seda märkimiväärselt.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad