Õigusabiportaalil juristaitab.ee enam kui veerand miljonit külastust

Tänasel kohtumisel tunnustas justiitsminister Kristen Michal Juristide Liitu senise koostöö eest tasuta õigusabiportaali juristaitab.ee arendamisel ja haldamisel.

Juristide Liidu direktori Krista Paali sõnul on inimeste vajadus praktilise tasuta õigusnõu järele väga suur ja juristaitab.ee portaali külastajate arv aina kasvab. "Ainuüksi maikuu jooksul on portaali foorumisse postitatud 280 õigusalast küsimust, millele inimesed lahendust otsivad. Seega on meie juristidel käed tööd täis," ütles Paal.

„Inimeste paremad teadmised oma õigustest võimaldavad neil neid õigusi ka paremini kaitsta ning seda eesmärki ka justiitsministeeriumi ja Juristide Liidu koostöö tasuta õigusnõu veebis pakkumine ka kannab,“ märkis Michal.

Justiitsministri sõnul on kõige olulisem, et praktiline õigusalane info ja küsimuste esitamise võimalus oleks kättesaadav võimalikult paljudele inimestele ja võimalikult lihtsalt, milleks on veeb parimaks lahenduseks.

„See lahendus on ennast õigustanud, kuna vähem kui poole aastaga on tasuta portaali juristaitab.ee külastatud enam kui 260 000 korral ning vastuseid on antud ligi 500le konkreetselt esitatud küsimusele, mille raames Juristide Liidu liikmed andsid tasuta õigusalaseid nõuandeid kokku umbes 400 lehekülje jagu,“ tõdes Michal.

Lehekülgedest on portaalis kõige enam külastatud foorumit, kus saab juristidele küsimusi esitada. Järgnevad töösuhete kohta selgitusi pakkuv lehekülg ning perekonnasuhete küsimustele pühendatud leht.

 Mis on mis

Justiitsministeeriumi ja juristide liidu koostöös loodud tasuta õigusabiportaali www.juristaitab.ee eesmärgiks on aidata inimestel leida vastuseid igapäevaelus ette tulevatele õiguslikele küsimustele.

Veebilehel on väljas need teemad ja küsimused, mida läbi aegade on juristide liidult tasuta õigusabi raames enim küsitud ning mille kohta ka justiitsministeeriumist enim uuritakse. Sõltuvalt lehe kasutajate eelistustest ja küsimustest on veebileht pidevas muutumises ja täienemises.

Kui inimene teda huvitavale küsimusele olemasolevatest rubriikidest vastust ei leia, võib ta selle esitada portaali foorumis, kus küsimustele vastavad juristide liidu liikmed. Küsimuse esitamiseks peab veebilehele sisse logima ID-kaardiga.

Lisaks leiab portaalis kasulikke dokumendivormide näidiseid ja linke teistele õigusvaldkonna veebilehtedele.

www.juristaitab.ee portaali haldab ja küsimustele vastab kuni järgmise aasta maini justiitsministeeriumi toel juristide liit, kes võitis juba teist korda sellekohase konkursi. Järgmisel kevadel kuulutab justiitsministeerium lehe haldamiseks välja taas uue konkursi. 

Veebilehte rahastatakse riigi poolt mittetulunduslikele ühendustele tasuta õigusabi andmiseks eraldatud toetusest.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad