FIE sotsiaalmaksu kvartalimaksete alandamine jäi valitsuse toetuseta

Valitsus ei toetanud oma tänasel istungil esitatud sotsiaalmaksu- ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega sooviti vähendada FIE-de maksukoormust. 

Valitsusele arvamuse avaldamiseks esitatud "Sotsiaalmaksu- ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse" eelnõu (14 SE) algatas keskerakond sooviga muuta sotsiaalmaksuseadust ja vähendada FIE-de sotsiaalmaksu avansiliste maksete suurust kvartali eest seniselt kolmekordselt sotsiaalmaksu seaduses nimetatud kuumääralt arvutatud summalt kahekordsele vastavalt kuumääralt arvutatud summale.

Muudatusega tulumaksuseaduses sooviti FIE-del võimaldada omapüütud kalade realiseerimise eest saadud tulust maksustamisperioodil täiendavalt maha arvata kuni 2877 eurot. Samasugust täiendavat tulumaksuvabastust saavad praegu omatoodetud töötlemata põllusaadusi ja oma metsamaterjali müüvad FIEd.

Vastavalt rahandusministeeriumi ettepanekule jättis valitsus eelnõu toetuseta.
Rahandusministeerium teatas, et ei toeta eelnõu, kuna ettenähtud muudatused tooksid kaasa isikute ebavõrdse kohtlemise ja muudaksid administreerimise keerulisemaks ning kulukamaks. Samuti vähendaks sotsiaalmaksu miinimumkohustuse alandamine FIEde sotsiaalseid garantiisid.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei toetanud esitatud eelnõu sotsiaalmaksu käsitlevat osa, kuna pakutavad sotsiaalmaksuseaduse muudatused ei loo arvestatavat lisaväärtust väikeettevõtjate maksukoormuse vähendamise osas.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad