Aprillis langes töötute arv kolmandat kuud järjest

Aprillis langes registreeritud töötute arv juba kolmandat kuud järjest ning seejuures ka rohkem kui eelnevatel kuudel.

Kuu lõpus oli töötuna arvel 62 009 inimest ehk 9,6 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust, teatas töötukassa.

Aprillis registreeris end töötukassas 5 912 uut töötut, mis on väiksem eelnevatel kuudel registreeritud töötute arvust. Võrreldes eelnevate kuudega oli rohkem ka arveloleku lõpetamisi ning kokkuvõttes jätkus langus registreeritud töötute arvus. Aprillis lõpetati arvelolek 8 847 töötul ja seejuures poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks oli tööleminek.

Aprilli jooksul oli töötuna arvel 69 588 inimest ja kuu lõpus oli registreeritud töötute arv 62 009. Võrreldes eelmise aasta aprilli lõpu seisuga on registreeritud töötute arv vähenenud 32%. Registreeritud töötute arv moodustas aprilli lõpus 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 9,6%. Kõrgeim oli registreeritud töötuse määr endiselt Ida-Virumaal (15,5%) ja madalam Jõgevamaal (6,4%).

Töötukassa maksis aprillis töötuskindlustushüvitist 14 022 inimesele ehk 20% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 289 eurot ning hüvitise maksmisele kulus kokku üle 3,6 miljoni euro. Ligikaudu 64 euro suurust töötutoetust sai aprillis 11 390 ehk 16% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa 474 inimesele. Keskmine aprillis määratud hüvitis oli 1 113 eurot ja hüvitise kulu oli ligi 578 tuhat eurot.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa aprillis 308 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 1 727 eurot ning hüvitise maksmiseks kulus töötukassal aprillis 804 tuhat eurot.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad