Aprillis langes töötute arv kolmandat kuud järjest

Aprillis langes registreeritud töötute arv juba kolmandat kuud järjest ning seejuures ka rohkem kui eelnevatel kuudel.

Kuu lõpus oli töötuna arvel 62 009 inimest ehk 9,6 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust, teatas töötukassa.

Aprillis registreeris end töötukassas 5 912 uut töötut, mis on väiksem eelnevatel kuudel registreeritud töötute arvust. Võrreldes eelnevate kuudega oli rohkem ka arveloleku lõpetamisi ning kokkuvõttes jätkus langus registreeritud töötute arvus. Aprillis lõpetati arvelolek 8 847 töötul ja seejuures poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks oli tööleminek.

Aprilli jooksul oli töötuna arvel 69 588 inimest ja kuu lõpus oli registreeritud töötute arv 62 009. Võrreldes eelmise aasta aprilli lõpu seisuga on registreeritud töötute arv vähenenud 32%. Registreeritud töötute arv moodustas aprilli lõpus 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 9,6%. Kõrgeim oli registreeritud töötuse määr endiselt Ida-Virumaal (15,5%) ja madalam Jõgevamaal (6,4%).

Töötukassa maksis aprillis töötuskindlustushüvitist 14 022 inimesele ehk 20% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 289 eurot ning hüvitise maksmisele kulus kokku üle 3,6 miljoni euro. Ligikaudu 64 euro suurust töötutoetust sai aprillis 11 390 ehk 16% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa 474 inimesele. Keskmine aprillis määratud hüvitis oli 1 113 eurot ja hüvitise kulu oli ligi 578 tuhat eurot.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa aprillis 308 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 1 727 eurot ning hüvitise maksmiseks kulus töötukassal aprillis 804 tuhat eurot.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad