Sõerd: maksusoodustusi tuleb vähendada 

Täna riigikogus Eesti rahanduspoliitika arutelul toonitas rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd oma sõnavõtus, et oluliseks maksupoliitiliseks meetmeks on maksusoodustuste vähendamine.

Aivar Sõerdi sõnul osutusid majandusprognoosi ootused mitmete näitajate poolest tänavusele majanduskasvu väljavaadetele märksa positiivsemaks, varasema prognoosiga võrreldes  kasvab ka tööhõive. ’’Ilmselgelt tuleb stabiilse kasvu aastaid kasutada riigi rahanduse seisu parandamiseks,’’ lausus Sõerd.

Endise rahandusministri sõnul on peamiseks eelarvepoliitiliseks eesmärgiks lähiaastatel eelarvetasakaaluni jõudmine ja perspektiivis reservide taastamine vähemalt kriisieelsel tasemel.

’’Reservide kriisieelne maht suurusjärgus 12-13% SKP suhtes ei ole ülemäära suur, pigem võiks nende maht tulevikus olla kriisieelselt tasemest tunduvalt  suurem,’’ ütles Sõerd. ’’Tarvis on luua eelarves paindlikkust tulude ja kulude struktuuri muutmiseks, tõhustada avalike ressursside kasutamist ja saavutada  riigisektori ülalpidamiskulude osatähtsuse vähenemine.’’

Oluliseks maksupoliitiliseks meetmeks peab Sõerd maksusoodustuste vähendamist, sealhulgas tulumaksusoodustuse ülempiiri langetamist 1920 eurole ja kütuse erimärgistamise reformimist.

’’Riigiasutuste töö paremaks korraldamiseks ja kulude kokkuhoiuks on kavandatud tugiteenuste tsentraliseerimine, riigihangete keskne
läbiviimine ja kinnisvara korralduse tsentraliseeritud valitsemine,’’ lisas Aivar Sõerd.

’’Konservatiivse eelarvepoliitika põhimõtete järgmine tagab makromajandusliku stabiilsuse ja maandab majanduse tasakaalustatud arengut ohustavaid riske. Stabiilne kasv parandab tööhõivet, tagab riigile stabiilse tulubaasi ja läbi selle võimalused kõigi elanike majandusliku heaolu kasvuks,“ ütles Sõerd riigikogu kõnepuldis Eesti riigi rahanduspoliitika arutelul.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad