Raamatupidajate lemmikud aprillis: TOP 10

Vaata, millised lood pakkusid raamatupidaja.ee lugejatele aprillis kõige enam huvi.

1.  Mida peab teadma kinnisvara pärimisest?
Millega peab pärija arvestama, kui avastab end pärija staatusest, selgitaa advokaadibüroo Glikman & Partnerid advokaat Pille Pettai.

2. Dividendide jagamine: tunne reegleid!
Alvin, Rödl ja Partner Advokaadibüroo advokaat Kaarel Tammar kirjutas dividendide jagamisest – selleks on kindlad reeglid, mida peab dividendi maksmise otsuse tegemisel meeles pidama ja järgima. Reeglitest mittekinnipidamine võib halvemal juhul kaasa tuua  dividendide tagastamise kohustuse.

3. Riiklik e-raamatupidamine - ehtne salakaup, otse tollist!
Äriregistri raamatupidamisteenus on sama ahvatlev nagu liikluspolitsei autokool, prokuratuuri detektiivibüroo või Riigikohtu tasuline õigusnõuandla, nentis maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis pannes kirja oma mõtteid ja küsimusi, mis tal riikliku e-raamatupidamise keskkonna loomisega seoses tekkisid.

4. Äriühingu maksuvõlg: millal juhatuse liige vastutab ja millal mitte
Maksukorralduse seaduses on sätestatud maksuhalduri võimalus nõuda sisse äriühingu maksuvõlg otse juhatuse liikmelt. Tuleb aga tähele panna, et maksukohustused on äriühingul ja juhatuse liiget ei saa käsitleda nende täitmise garantiina, kirjutas advokaadibüroo Glikman & Partnerid advokaat Siim Mägi.

5. Kuidas omal soovil lahkumisest võib saada tööluus
Kui töötaja avaldab soovi töölt lahkuda ja lepib selles tööandjaga kokku, kuid jätab kirjutamata lahkumisavalduse, on töösuhe seaduse silmis lõpetamata, läheb kirja omavolilise töölt puudumisena ning tööandja saab ise töösuhte üles öelda, selgitas  Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

6. Ukse sulgemine – kas pauguga või viisakalt
Uus Maa Kinnisvarabüroo personalispetsialist Triin Vaarmets tuletas meelde, et kuigi töölt lahkumine võib olla emotsionaalselt keeruline, siis viisaka ukse sulgemisega tagad endale head suhted endiste töökaaslastega, head soovitajad tulevaseks töökohaks, väldid vaenlaste tekkimist ning hoiad uksed avatuna nii koostööks kui ka võimaluse naasmiseks.

7. Käibemaksumuudatus Soomes mõjutab ehitusteenuseid
Alates 1. aprillist 2011 jõustus Soome Vabariigis oluline käibemaksuseaduse muudatus, mis tõi kaasa pööratud käibemaksukohustuse rakendamise ehitusteenuste osutamisel - käibemaksu tasub maksuhaldurile ostja.

8. Kuidas pensionist maksuvaba tulu maha arvatakse
Maksu- ja tolliamet on koostanud juhendi selle kohta, kuidas ja mille alusel toimub pensionist maksuvaba tulu mahaarvamine.

9. Kas odavad Hiina kaubad on ikka odavad?
Portaali bioneer.ee kaasautor Janek Ote kirjutas, et Hiinas toodetud kaubad võivad esmapilgul tunduda küll odavad, kuid lähevad lõppkokkuvõttes väga kalliks maksma.

10. Millest koosneb lõpparve
Millest koosneb lõpparve ning millised on seadusest tulenevad kohustused ja piirangud selle väljamaksmisel, selgitavad Heli Raidve Tööõigusabi AS-i juhataja Heli Raidve ja Tallinna Majanduskooli raamatupidamise eriala üliõpilane Aiti-Marin Eisenschmidt.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad