Töölepingu seaduse muutmise arutelu jätkub pärast jaanipäeva

Sotsiaalministeeriumi ja liitude esindajad otsustasid, et arutelu töölepingu seaduse muutmise osas jätkub pärast seda, kui tööandjad on oma seisukoha andnud.

Täna kohtusid ametiühingute muudatusettepanekute arutamiseks sotsiaalministeeriumi, Ametiühingute Keskliidu, Tööandjate Keskliidu, Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni TALO ning Kaubandus- ja Tööstuskoja esindajad.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Egle Kääratsi sõnul oli arutelu konstruktiivne ning andis osapooltele võimaluse muudatusettepanekute osas oma seisukohti avaldada ning täpsustusi teha.

Koosolekul olnud osapooled leidsid, et mitmeid seaduse rakendamisel tekkinud soovimatuid tõlgendusi saab lahendada tööturu osapoolte kokkulepetega tõlgenduste osas ja parema praktika levitamisega.

"Esmatähtis on ametiühingute ja tööandjate mõlemapoolne nõusolek. Edasi on plaanis, et ametiühingute ja tööandjate esindajad jätkavad arutelu pärast seda kui Tööandjate Keskliit on jaanipäevaks oma seisukoha ettepanekute suhtes andnud," ütles Käärats. Ministeeriumi osalusel kohtutakse taas augustis.

Käärats rõhutas, et kui osapooled 2008. aastal töölepingu seaduse põhimõtted paika panid, leppisid nad kokku, et kolme aasta möödudes seaduse jõustumisest ehk aastal 2012 teeb sotsiaalministeerium seadusele mõju analüüsi.

„Ministeerium valmistub juba täna hinnangu tegemiseks ning see on ka tööplaanis. Kindlasti aitab ka mõju hindamine otsustada, kas ja milliste muutuste järele vajadust on,“ märkis Käärats.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad