Omanike Keskliit: FIE-ks hakkamine ei ole lahendus üüritulude probleemile 

Rahandusministeeriumi avaldus, et kinnisvaraomanikud peaksid üürikulude lahutamiseks tuludest hakkama FIE-ks, ei arvesta FIE-ks olemise mõttega ja sotsiaalse reaalsusega, teatas Omanike Keskliit .

"Omanike Keskliit koos Maksumaksjate Liidu ja Kinnisvarafirmade Liiduga märkisid ka seadusemuudatuse ettepanekus, et omaniku jaoks on FIE-na registreerimine ebamõistlik, kuna toob endaga kaasa kohustuse tasuda sotsiaalmaksu," kommenteeris Omanike Keskliit volikogu liige Priit Värk rahandusministeeriumi avaldust.

See suurendaks Värgi sõnul inimese väljaminekuid ja samuti ei oleks see kooskõlas sotsiaalmaksu loogikaga, kuna kinnisvara üürimisest saadud tulu pole klassikalises mõttes aktiivsest töötegemisest saadud tulu.

"Rahandusministeeriumi seisukoht, et üürikulude deklareerimiseks on võimalus registreeruda FIE-ks, on kummaline, kuna tänaseni pole antud viis sisuliselt leidnud kasutust kinnisvaraomanike seas. Siinkohal tuleks mõelda asjakohasematele ja omaniku jaoks sõbralikemale lahendustele," polnud Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevjuht Tõnis Rüütel rahul rahandusministeeriumi nägemusega asjast.

Sellest tingituna esitasidki liidud eelmisel nädalal majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku muuta tulumaksuseadust, et kinnisvara üürileandjal oleks võimalik üürituludest kulusid nagu maamaks, kindlustus, renoveerimiskulud, remondifond jne, maha arvata. See motiveeriks liitude hinnangul omanikke investeerima elamispinna renoveerimisse, millega paraneks omakorda amortiseerunud elamufondi kvaliteet. Alternatiivina soovitavad liidud  kaaluda ka üürituludele madalama, näiteks 10-protsendise maksumäära kehtestamist.

Omanike Keskliit kutsub rahandusministeeriumi konstruktiivsele debatile, mille tulemusel oleksid positiivsed mõjud nii kinnisvaraomanikele kui ka üürnikele.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad