Omanike Keskliit: FIE-ks hakkamine ei ole lahendus üüritulude probleemile 

Rahandusministeeriumi avaldus, et kinnisvaraomanikud peaksid üürikulude lahutamiseks tuludest hakkama FIE-ks, ei arvesta FIE-ks olemise mõttega ja sotsiaalse reaalsusega, teatas Omanike Keskliit .

"Omanike Keskliit koos Maksumaksjate Liidu ja Kinnisvarafirmade Liiduga märkisid ka seadusemuudatuse ettepanekus, et omaniku jaoks on FIE-na registreerimine ebamõistlik, kuna toob endaga kaasa kohustuse tasuda sotsiaalmaksu," kommenteeris Omanike Keskliit volikogu liige Priit Värk rahandusministeeriumi avaldust.

See suurendaks Värgi sõnul inimese väljaminekuid ja samuti ei oleks see kooskõlas sotsiaalmaksu loogikaga, kuna kinnisvara üürimisest saadud tulu pole klassikalises mõttes aktiivsest töötegemisest saadud tulu.

"Rahandusministeeriumi seisukoht, et üürikulude deklareerimiseks on võimalus registreeruda FIE-ks, on kummaline, kuna tänaseni pole antud viis sisuliselt leidnud kasutust kinnisvaraomanike seas. Siinkohal tuleks mõelda asjakohasematele ja omaniku jaoks sõbralikemale lahendustele," polnud Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevjuht Tõnis Rüütel rahul rahandusministeeriumi nägemusega asjast.

Sellest tingituna esitasidki liidud eelmisel nädalal majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku muuta tulumaksuseadust, et kinnisvara üürileandjal oleks võimalik üürituludest kulusid nagu maamaks, kindlustus, renoveerimiskulud, remondifond jne, maha arvata. See motiveeriks liitude hinnangul omanikke investeerima elamispinna renoveerimisse, millega paraneks omakorda amortiseerunud elamufondi kvaliteet. Alternatiivina soovitavad liidud  kaaluda ka üürituludele madalama, näiteks 10-protsendise maksumäära kehtestamist.

Omanike Keskliit kutsub rahandusministeeriumi konstruktiivsele debatile, mille tulemusel oleksid positiivsed mõjud nii kinnisvaraomanikele kui ka üürnikele.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad